Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nagyon bűntudatom van mert...

Nagyon bűntudatom van mert hánytam egy étteremben az asztal mellé?

Figyelt kérdés

A lakásomhoz nagyon közel van egy kàvézó, ahova időnként beülök tanulni, szendvicsezni, reggelizni.


Nem a legolcsóbb helyek közé tartozik.


Kb egy hete voltam ott utoljára, ami elott volt egy traumatikus esemenyem (lattam egy balesetet es nincs gyomrom az ilyenekhez). Egy barátnőmmel voltam, de megnyutottam a facebookot es lattam valami szamomra erzelmileg felkavarot (halott emberek kapcsan) es azonnal felfordult a gyomrom. Konkretan gondolkodni nem volt idom ereztem hogy a gyomrom kiloki az akkor elfogyasztott tortat es ki is jott az egesz azonnal az asztal melle.


Iszonyatosan szegyelltem magam, a baratnom hozott vizet meg szalvétát, en meg elsirtam magam, aztan mivel a pincérek nem jottek leszid i ahogy vartam ugy tettünk mintha mi se tortent volna, a baratnom bement fizetni es eljottunk.

Azota is ezen gondolkozom, hogy mi lett volna az etikett?

Tenyleg nem tudtam volna bemenni mosdoba, olyan targy nem volt az asztalon amibe hanyhattam volna, csak a fold maradt es amugy is borzasztoan voltam:( felek, hogy kitiltanak azota nem voltam ott


Meg ami meg eszembe jut az egesz kapcsan, hogy voltak mellettunk emberek, es volt egy pillanatnyi csond amig hanytam, de semmi mas csak csond es a baratnom is mondta utolag h mindenki engem nezett aztan mindenki ugy tett mintha semmi se tortent volna.

Nem ertem az egeszet....meg miert nem jott ki a pincér ha eszrevette, hogy rosszul vagyok honnan tudjak, hogy nem a kajatol volt?

Tenyleg iszonyuan szegyellem magam az egészért, a baratnom szerint meg az volt fura h nem jott senki es nem kell szegyellnem magam mert megesik:(

22/L



2021. júl. 6. 00:38
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Es 8asnak meg 9esnek igaza van?

Koszonom szepen a valaszokat:(

2021. júl. 6. 09:29
 12/19 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

Nem világos a leírásból, hogy mi lett a hányással.

Ha otthagytad szó nélkül, akkor igen, az nem volt szép dolog. Ha gyakran jársz a helyre, akkor egy utólagos bocsánatkéréssel jóváteheted.

2021. júl. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

„Nem követtél el bűnt, még csak nem is hibáztál, „

De. Rosszul lenni nyilván nem hiba. Hányást szó nélkül otthagyni, az bizony hiba.


„Nem világos a leírásból, hogy mi lett a hányással.”


De, világos. Kérdező várt egy kicsit, hogy jön-e az eseményre a pincér, és mivel nem jött, angolosan távozott. A barát, aki bement (gondolom a számlát rendezni) sem szólt, hiszen ha megbeszéli, akkor nincs ez a kérdés.

„ugy tettünk mintha mi se tortent volna, a baratnom bement fizetni es eljottunk.”

2021. júl. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
44%

Pontosan 13 :)

Errol beszeltem en is,8-as valasz de szepen le lettem pontozva es a kerdezonek sem tetszett a valaszom.

Mit vartal kerdezo,hogy majd megnyugtatunk,hogy azt mondjuk ne aggidj helyesen jartal el???

Hat nem,szemet modon otthagytad a szarodat,hogy mas takaritsa el...ez az igazsag,ezt nem lehet szepiteni.

2021. júl. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

"a baratnom hozott vizet meg szalvétát"


Én az alapján azt gondoltam, hogy takarítani, de majd megmondja a kérdező.

2021. júl. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nemtudom, én oda többet nem mennék
2021. júl. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Még mindig jobb, mintha a hasmars jött volna rád ott a széken. :)

A ciki tényleg inkább az, hogy nem szóltál az esetről, és otthagytad. Legalább elnézést kérni illett volna, és egy vaskosabb jatott hagyni a takarításért.

2021. júl. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
91%

Örülök, hogy itt mindenki az elvárt módon cselekszik mikor kiszakad a komfortzónájából és szégyenteljesen élményként él meg valamit.

Nem hibáztál és sajnálom a kellemetlen szituációt.

Vissza kell menni és őszintén elnézést kérni, emberből vagyunk, ők is megértik majd:)

2021. júl. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
nekem nem nem tetszett a válaza a 8-asnak és nem én pontoztam le, hanem csak visszakérdeztem, engem vélemények érdekelnek, nincs jó és rosssz válasz. Szerintem :) nem takaritani hozott vizet és szalvétát, hanem nekem, hogy jobban legyek, innni, meg megtörölni az arcom:(
2021. júl. 7. 01:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!