Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nagyon bűntudatom van mert...

Nagyon bűntudatom van mert hánytam egy étteremben az asztal mellé?

Figyelt kérdés

A lakásomhoz nagyon közel van egy kàvézó, ahova időnként beülök tanulni, szendvicsezni, reggelizni.


Nem a legolcsóbb helyek közé tartozik.


Kb egy hete voltam ott utoljára, ami elott volt egy traumatikus esemenyem (lattam egy balesetet es nincs gyomrom az ilyenekhez). Egy barátnőmmel voltam, de megnyutottam a facebookot es lattam valami szamomra erzelmileg felkavarot (halott emberek kapcsan) es azonnal felfordult a gyomrom. Konkretan gondolkodni nem volt idom ereztem hogy a gyomrom kiloki az akkor elfogyasztott tortat es ki is jott az egesz azonnal az asztal melle.


Iszonyatosan szegyelltem magam, a baratnom hozott vizet meg szalvétát, en meg elsirtam magam, aztan mivel a pincérek nem jottek leszid i ahogy vartam ugy tettünk mintha mi se tortent volna, a baratnom bement fizetni es eljottunk.

Azota is ezen gondolkozom, hogy mi lett volna az etikett?

Tenyleg nem tudtam volna bemenni mosdoba, olyan targy nem volt az asztalon amibe hanyhattam volna, csak a fold maradt es amugy is borzasztoan voltam:( felek, hogy kitiltanak azota nem voltam ott


Meg ami meg eszembe jut az egesz kapcsan, hogy voltak mellettunk emberek, es volt egy pillanatnyi csond amig hanytam, de semmi mas csak csond es a baratnom is mondta utolag h mindenki engem nezett aztan mindenki ugy tett mintha semmi se tortent volna.

Nem ertem az egeszet....meg miert nem jott ki a pincér ha eszrevette, hogy rosszul vagyok honnan tudjak, hogy nem a kajatol volt?

Tenyleg iszonyuan szegyellem magam az egészért, a baratnom szerint meg az volt fura h nem jott senki es nem kell szegyellnem magam mert megesik:(

22/L



2021. júl. 6. 00:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
17%
Ez emlékeztet arra a barnuci gyilkosra, aki a rendőrségen azt mondta: én nem akartam, de egyszercsak megtörtént a szúrás.
2021. júl. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 papics válasza:
86%

Szerintem ne rágódj ezen. Ha akkor nem mondták, hogy ne gyere vissza többet, akkor nem vagy kitiltva, egyébként sem volna ésszerű valakit kitiltani egy kávézóból azért, mert hányt. Rengeteg oka lehet annak, ha valakivel ez megtörténik. Ráadásul ha nem tévedek még törzsvendég is vagy, nem pedig egy ittas gyerek, aki egyszer sem járt ott. Egyébként feltakarítottatok utánad? :D Csak mert ezt az egyet tudnám mondani, hogy meg kellett volna tenni, bár azok után, hogy rád sem hederítettek annak láttán, hogy hánytál, meg utána sírtál is, meg a barátnőd rohangált fel-alá... etikai szempontból inkább ők cselekedtek rosszul.

Szóval emiatt tényleg ne szégyelld magad, semmi rosszat nem tettél.

2021. júl. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
43%
Na, ezért nem kell kávézóban facebookozni.
2021. júl. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Menny vissza a kávézóba és a kiszolgálónak mondd el ezt a történetet,kérj bocsánatot,aztán majd mond rá vmit.Ezzel tudod csak csökkenteni a szégyent,bűntudatot.
2021. júl. 6. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%

Aranyos vagy nagyon, de tényleg 🤗

Neked biztosan kellemetlen érzés lehetett, de ebben a történetben tényleg csak ez ami a rossz.

Felejtsd el, és ne érzed úgy, hogy hibáztál!

A pincér szerintem csak nem akart kínos helyzetbe hozni, vagy ő sem tudja mit kell csinálni ilyenkor...

A lényeg, hogy cuki vagy és nyugodtan jár el oda, ha jól érzed magad 🥰

2021. júl. 6. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Én a barátnőd helyében szóltam volna a pincérnek hogy ne haragudjanak de rosszul lettél és kikivánkozott a róka és kértem volna vödröt felmosó folyadékkal és felmostam volna ha hagyják bár valószínűleg megkérdezték volna hogy minden rendben pláne most és szóltak volna a takarítónőknek. Bár én ilyen helyzetbe képes lennék én felmosni magam után ha van erőm hozzá.


Nem tehetsz róla. Csak legközelebb ne nézz ilyen videókat mert nem tesz jót neked.


Gondolom a pincér nem vette észre csak azt hittétek. Ilyen helyzetbe oda szoktak menni.

2021. júl. 6. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 molnarmarcell21 ***** válasza:
70%

:D


Szegénykém, tudom, hogy ez most borzasztóan ciki és legszívesebben elsüllyednél szégyenedben, de idővel röhögni fogsz rajta.


Nem követtél el bűnt, még csak nem is hibáztál, ez egy természetes dolog. De tudom, milyen ez, most hiába mondanánk bármit, a szégyenérzet nem múlik el ennyitől. Majd idővel :)


Tudod mi segíthet kicsit? Írj ki kérdést, hogy kinek mi volt a legcikibb élménye. Valószínűleg sok hasonló esetet fogsz látni, és azt is, hogy sokan utólag már nevetnek rajta.

2021. júl. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
52%

Nagy bunkosag volt csak ugy lelepni es otthagyni az asztal mellett amit kipakoltal!

Legalabb elnezest kellett volna kerni es feltakaritani a mocskodat.

Ha mar igy alakult keruld el azt a kavezot es tobbet ne menj oda.

2021. júl. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Andizsuzsi ***** válasza:
78%

"Azota is ezen gondolkozom, hogy mi lett volna az etikett?"


Az "etikett" az lett volna, hogy bemész, elmondod, hogy mi történt (vagy a barátod), és adtok egy akkora jattot, ami ellentételezi azt, hogy valakinek a hányásodat kellett takarítania.

2021. júl. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
#7-nek igaza van. Idővel nem lesz kellemetlen
2021. júl. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!