Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell mindig egy gyerekhe...

Miért kell mindig egy gyerekhez alkalmazkodni?

Figyelt kérdés

- engedd őt leülni a buszon. Mintha neked nem fájhatna a lábad.

- a ruhaboltban engedd előre a gyerMekes anyát a sorban. (ki volt írva egy plakátra a kasszánál.) Mintha te nem sietnèl mondjuk valahova. Vagy amúgyis, mi jogon előznek meg?

- Viseld el, hogy a panelban visít, ugrál, üvölt... Mintha neked nem lehetne kényelmesen, nyugiban élni.

- Ha meglátsz egy kölyköt, neked kötelezően mosolyognod kell rá, mert ha nem, az anyja kinyìr téged a szemèvel...

Komolyan, ezeket mind kötelező lenne tűrni, és azt csinálni, amit kíván a társadalom????


2021. jún. 16. 09:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%

Most ilyen világot élünk. Tele kell szülni a világot, bár nem lesz lassan mit enni, de hát a primitív szaporodäsi ösztön fontosabb.

Németeknél, már külön parkoló van a családosoknak a roggyant helyek mellett. Lassan az lesz, hogy Elöl a roggyant helyek (joggal), uana a családos, mert ne kelljen szegényeknek annyit gyalogolni, után a nöi parkolók, aztán jön az átlag dolgozó proletár parkolója hátul.


Lassan oda jutunk, hogy lesz munkanélüli parkoló is, hogy még hátrább kerüljön a munkásosztály, aki eltartja ezeket.

2021. jún. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom te hol élsz, én egy ilyennel se találkoztam pesten. Igazából ha megdöglesz az utcán se izgat senkit, amíg nem vagy láb alatt.
2021. jún. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell.

Egyébként 30 év alatt egyik pontodra se láttam egy példát sem.

2021. jún. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Sorban tuti nem engednem elore oket. De a helyemet is csak nagyon idoseknek szoktam atadni, vagy nagy hasu terheseknek. Egyebkent altalaban munkaba jarok vagy onnan haza, szoval hagy uljek mar, meloban nem ulok. A gyerek tud allni, legalabb erosodnek a satyna labai.
2021. jún. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem túlreagálod.

Helyátadás: ha kifejezetten kisgyerekről van szó, aki még nem tud biztonságosan állva utazni, akkor jogos. Ugyanúgy, ahogy időseknek, betegeknek, sérülteknek, várandósoknak is illik átadni a helyet, hiszen ők se tudnak biztonságosan utazni állva.


Sorban előreengedés: sose engedtek előre gyerekkel, ezt nem is várom el és én se engedek előre mást csak mert gyereke van. Akkor szoktam előreengedni valakit, ha csak 1-2 dolgot vesz én meg nagybevásárlok.


Panel: nyilván ennek is megvannak a határai. Egy normális gyerek nem zajong egész nap, de persze előfordul, hogy időnként zajos. De ez ugyanúgy igaz a kutyás szomszédra, az állandóan bulizó fiatalra vagy éppen az állandóan tvt bömböltető idősre. A mániákus lakásfelújítókról ne is beszéljünk.


Ha meglátsz egy gyereket nem kell mosolyogni, senkit nem várja el. De pofákat vágni is illetlenség...akárcsak a felnőttekre...

2021. jún. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

Hát nem is tudom, egyet is értek, meg nem is. A kisgyermekeseknek mindig is illett átadni a helyét a fiataloknak


Közértben is magam elé szoktam engedni őket, főleg, ha látom, hogy sokat vásárolt, a gyerek meg nem bír magával és az anyuka már szenved. De szerintem kiírni túlzás, de lehet, hogy tévedek


Panelben való elviselés túlzás, nem kell elviselni, birtokvédelemmel a jegyzőnél fel lehet jelenteni. Akkor visít és üvölt a gyerek, ha a szülő hülye, egoista és szarul neveli, vagy agyatlan kínaiak


"Ha meglátsz egy kölyköt, neked kötelezően mosolyognod kell rá, mert ha nem, az anyja kinyìr téged a szemèvel..."

Szegény gyerek. Az anya egiosta, nagyjából leszarja a gyereket is, a mosolyt maga miatt kéri. Általában ezek posztolgatnak a fészbukon büszkén, hogy kisminkelte kurvásra a kétéves kislányát

2021. jún. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

"Ha meglátsz egy kölyköt, neked kötelezően mosolyognod kell rá, mert ha nem, az anyja kinyìr téged a szemèvel..."


Ezt nem egyes kutyások szokták inkább? Hogy ha a rád ugráló dög nem ügyümbügyüm cukimuki, akkor szívtelen vagy?

2021. jún. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Helyatadas: rohadt nagy f.szsagnak tartom. Akkor add at a helyed, ha olyan helyen ulsz ami az idoseknek/ terheseknek/ betegeknek van fenntartva. Ha felszall egy ilyen utas add at a helyed, ha ott ulsz.


Sorban elore engedes: ilyet meg nem lattam. En csak akkor engedek elore valakit ha sok dolgot veszek, de a mogottem levonel meg van pl.: 1 db viz meg 1 rago. Akkor o ne varja mar ki az en 2hetes nagybevasarlasomat. De ez sem kotelezo dolog.


Panel: hat a gyerekek idegesitoek ez van. Ezt szerintem a szulovel kell megbeszelni, hogy figyeljen mar ra jobban oda. De gyerekre nem ordibalnek ra meg semmi.


Mosolygas: mosolyogjon a halal. Jo mondjuk pont multkor volt egy nagyon cuki baba aki elkezdett ram nevetni en meg vissza ra. De amugy nem mosolygok minden gyerekre meg kutyara mint valami debil.

2021. jún. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
12%

kisgyerekek idegrendszeri fejlettsége még nem tart ott, hogy egy felnőtt ügyességével, egyensúlyával rendelkezzenek. Te meg tudsz állni stabilan, ők nem.


A sorban nem kell előreengedned, de ha visít, mert pont bekakilt, akkor hallgasd és szagold amíg várakoztok.


A panelnak vele járója a gyerekzaj. Sok lakás, sok család.


modoly: tőlem sose várták el.

2021. jún. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%
Anya vagyok, egyik bűnt sem követtem még el a tízparancsolatodból. Sosem vártam el semmit, csak mert szültem, sőt, szeretem, ha emiatt nem vagyunk megkülönböztetve, én és a gyerek. Kertes házban lakunk, direkt, hogy ne zavarjunk senkit.
2021. jún. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!