Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hol van a határ a zaklatás és...

Molnarmarcell21 kérdése:

Hol van a határ a zaklatás és a bók/közeledés között?

Figyelt kérdés

Az olyan szellemeskedők kíméljenek, akik szerint a pasi külsejétől függ. :)


Tegnap láttam pl. egy Insta-sztoriban, hogy egy modell felháborodva zaklatásnak nevezte, amiért valaki azt írta neki, hogy jó a segge. Taplónak tapló, de ez zaklatás lenne?


Amennyire tudom, a hangsúly a kívánt/nem kívánt közeledésen van, de ezt honnan lehet tudni?


Pl. ha diszkóban tánc közben a nő a pasi ágyékához dörgölőzik, az lehet kívánt, mert a diszkóban gyakori a társkeresés, de lehet nem kívánt is, hiszen oda táncolni megy az ember.


Vagy pl. munkahelyen gyakori szexuális töltetű vicc, amiken kuncognak, azt miért lehet kívánt viccelődésnek, de nem kívánt szexuális zaklatásnak is tekinteni?


Utcán leszólítani valakit és elhívni randira kívánt, ha igent mondanak, nem kívánt, ha nemet mondanak, de ezt csak utólag lehet megállapítani.


Segítsetek légyszi, már volt ebből problémám :(


2021. máj. 28. 08:09
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

A nő dönti el. Ha szexuális zaklatásnak gondolja, akkor az.

Ez lehet egy sima vicc is melóban, egy megjegyzés, bármi. Sőt, ha valaki el akar távolítani a munkahelyedről akkor valóságnak sem kell lennie, csak egy sima könnyes sztorinak.

2021. máj. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
1-nek igaza van és ez szomorú. Sokszor az adott nő hangulatátol is függ. Ha épp rossz napja /hangulata van akkor a tegnapi flört (ami akkor vicces volt és jól esett) ugyan attól a személytől ma taplósag és zaklatás.
2021. máj. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elsőre csak akkor zaklatás, ha modortalan vagy erőszakos.

Utána jön rá egy reakció, amiből aztán eldöntheted, hogy folytatod-e.

2021. máj. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

"Az olyan szellemeskedők kíméljenek, akik szerint a pasi külsejétől függ. :)"


Pedig csak 99%ban igaz...

2021. máj. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
szerintem egy jo okolszabaly, hogy ne mondj/csinalj olyat, ami nem tetszene, ha egy meleg ferfi mondana neked.
2021. máj. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4

Ráadásul az első válaszoló is ezt írta körbemagyarázva.

2021. máj. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha valaki kiteszi a seggét a placcra, annak tűrnie kell a véleményt.
2021. jún. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!