Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan kell alkudozni bolhapia...

Hogyan kell alkudozni bolhapiacon?

Figyelt kérdés
Hogyan kell, illetve milyen mértékben lehet ami még nem sérti meg az eladót? (Most tervezem volna menni, de rájöttem hogy zárva van) ?
2021. márc. 31. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ott semmi nem sértés ill. senki nem veszi sértésnek. Az alku nem sértés, sőt a Balkánon szinte kötelező, hadd legyen a dologban valami "intellektuális harc" is. Mindenki a saját értékítélete ill. a zsebében levő pénz alapján alkuszik.
2021. márc. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Illetve nem lehet tudni mikor fognak nyitni?
2021. márc. 31. 19:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Bolhapiacon bárhogy, gondolom ott használt holmik vannak.

Közlöd hogy neked mennyit ér meg a kinézett portéka, aztán mondanak rá valamit, amiből lehet hogy megegyezés születik.


Egyet nem szabad: minősíteni az árut, hogy az szar, meg minősíteni hogy mennyit (se) ér. Ez a legnagyobb bunkóság.

Az eladó pontosan tudja hogy neki mennyit ér meg minimálisan, és annyiért, vagy többért is el tudja adni másnak. Ezért nem szabad ebbe belemenni.

Annyi amennyi, kicsit enged mindkét fél, de a lényeg az, hogy kell, vagy nem?

2021. márc. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Pl megkérdem valami árát (gondolom nincs ki írva?)

Ő 20

Én 8

Ő: Az kevés, legyen 15

Én: 13

És akkor vagy bele megy vagy nem és megy tovább?

2021. márc. 31. 19:12
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként manuális objektívet akarok venni. Van valakinek tapasztalata hogy milyenek, mennyiért vannak a piacon ? (Ecseri)
2021. márc. 31. 19:14
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyakori elv a "felezzük meg a különbséget".

Tehát, ha 100%-ot szánsz vmire és az eladó 120-at mond, ajánlj 80-at!

20-30%-nál nagyobb engedmény már gyanús az európai kultúrkörben.

2021. ápr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6. Random írtam, nem figyeltem hogy felezek vagy nem
2021. ápr. 1. 15:42
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell kérdezni, aztán vagy engednek vagy nem. Van aki semmit sem enged, de volt hogy egy biciklit 4000 ft helyett 800 ft-ért vittem el.

Ha több mindent veszel egyszerre egy árustól akkor szinte mindig engednek az árból. De olyan is volt hogy egy árút olcsóbban akartam megvenni, az eladó nem engedett az árból, aztán utánam futott hogy mégis eladja annyiért.

Nem kell az eladókat sajnálni, őket csak a profit érdekli, átvernek ha tudnak. Ezért ne sajnáld tőlük az alku lehetőségét.

2021. ápr. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!