Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért gúny tárgya az, ha...

Miért gúny tárgya az, ha valaki tőmondatokban beszél?

Figyelt kérdés

2021. márc. 26. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Mert nem lehet vele tartalmas beszélgetést létesíteni. Utálom az ilyen szituációkat, hiszen jobb esetben egy beszélgetést az új gondolatok visznek előre, ebből kerekednek ki újabb témák. De ha valaki alig szólal meg akkor folyton nekem kell agyalni új témákon, ez már nem olyan izgalmas...
2021. márc. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Miért? Gúny tárgya?
2021. márc. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2 Én úgy vettem észre, hogy igen. Kigúnyolják a háta mögött, hogy nem tud beszélni. Az #1-es teljesen jól leírta, hogy általában mit gondolnak róluk. Egyébként én úgy vettem észre, hogy ezek az emberek csak szimplán nem szeretnek beszélgetni vagy nem olyanok, hogy mindenről van véleményük, ezért válaszolnak tőmondatokban, ha kikérik a véleményüket. De lehet, hogy rosszul gondolom, csak nekem ez a megfigyelésem.
2021. márc. 26. 18:10
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Ha valaki tőmondatokban beszél, akkor a másik fél okkal feltételezi, hogy unja a beszélgetést, szabadulna már.

Pl. Ha én azt mondom neked, hogy hallom tegnap voltál a Katinál, akkor elég valószínű, hogy beszélgetni szeretnék veled róla. Ha erre te azt feleled, hogy Ja. Akkor én ebből mit vonok le? Hogy nem szeretnél velem beszélgetni, legalábbis ezt a témát valamiért rövidre zárnád. Már érted? Ekkor én kereshetek új témát, amivel ha újra ezt csinálod, akkor

1. Egy idő után meg unom, hogy témákat keresgéljek,

2. Azt a következtetést vonom le, hogy igazából te nem is akarsz velem beszélgetni,

3. Rém unalmas, ha mégis erőltetek egy témát mert mondjuk érdekel és mindenre külön rá kell kérdezni,

Pl, (visszatérve az előző példához)

És említette hogy van a fia?

Igen.

És hogy van?

Nem olyan jól.

Miért?

Mert történt egy apró baleset.

Milyen baleset?

Csak egy kicsi.

Miért mi csinált? Elesett motorral megint?

Nem.

Akkor?

Meghúzta a bokáját edzésen.


Olvasni is unalmas nem?

Akkor nézzük nem tőmondatokkal:

-Hallom tegnap voltál a Katinál.

-Igen, de nem volt valami jó kedve, mert a fiának kiment a bokája a múltkori edzésen és most eléggé fáj neki. Annyira aggódik, hogy o is nehezen alszik, ezért levertebb.


Ugye, hogy jobb a beszélgetés sebessége, több téma érinthető egységidő alatt és több információ is cserélődik témánként.

2021. márc. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 Tökéletes válasz!
2021. márc. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Azért a 'tőmondatokban beszél' és a 'keveset beszél' az nem ugyanaz. :)


De szerencsére közben tisztázódott, hogy mire gondol a kérdező. Ilyenkor általában nem a tőmondatos válaszokat furcsállja a társaság, hanem a zárkózottságot. Sokan szeretnek beszélgetni, és ha valaki ilyenkor nem veszi fel a fonalat, azt sértésnek, elutasításnak veszik. Innen már egyenes az út a társaságból való kirekesztődés felé, és innen már egy másik kérdésnél járunk, hogy milyen módokon tud kirekeszteni valakit egy közösség.

2021. márc. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Képzelj el egy olyan társalgást, ahol mindegyik fél tőmondatokban beszél. Három mondat után megfeneklik az egész.
2021. ápr. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Annyit tennék hozzá, hogy a zárkózott, tőmondatokban beszélő személy általában nem szól hozzád, amíg te nem szólsz hozzá, és viszonozza a kérdéseket, nem mutat érdeklődést a másik fél iránt. Ez kellemetlen érzés, úgyhogy az ember inkább hanyagolja az illető társaságát, viszont ez a reakció a beszédesebb fél részéről nem gúny.

Az is lehetséges, hogy ha az illető nem szelektíven, hanem mindenki felé ilyen stílust mutat, hogy félénk, és nem tudja, hogyan nyithatna. Ha erről van szó, azt javaslom, tanuljon meg érdeklődni a másik hogyléte felől, rákérdezni a hobbijára, akármi apróságra. Ez sokat tudja oldani a hangulatot a tőmondatos ember felé.


Van egy ismerősöm, kerek perec megmondta, hogy nem akar velem beszélni, mert fárasztom. Ez becsületes megoldás volt, és azóta is tiszteletben tartom a kérését, semmi baj nincsen ebből. Egy másik ismerősöm ilyen tőmondatos viselkedést tanúsított, hát feléje már nem tudok ilyen tiszta érzéseket táplálni, egyébiránt ugyanúgy nem keresem a társaságát, mint az őszinte ismerősömét.

2021. ápr. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!