Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mért nem háborodnak fel az...

Mért nem háborodnak fel az emberek amiért a munkáltatók nézik az online tevékenységeiket?

Figyelt kérdés
2021. márc. 18. 19:40
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
69%

#8: Egy vadidegen, aki ott van mellettem és tudja, hogy hol lakom, az közvetlen veszélyt jelent. A google és facebook reklámokat ad és személyiséget elemezve tud profilt adni rólam. Ebből nagyjából az derül ki, mint amit a munkáltató egy hónap után úgy is lát belőlem. Nem fog fizetni sem a facebook-nak, sem a google-nak ezekért az adatokért, vannak neki olcsóbb és megbízhatóbb módszerei.



"Te egy vad idegennek szívesen árulod el az érdeklődési köröd gyengeségeid vagy egyéb személyes dolgaid? "


Gyakorlatilag erről szól egy állásinterjú is. Szóval néhány embernek kiadom ezeket az adatokat.


Google Android helyett használhatsz buta telefont is. Nem kell neked okostelefon.

Google kereső helyett használhatsz DuckDuckGo.com-ot is, ami nem profiloz. Ez a te választásod.

Gmail helyett vannak alternatívák: [link]


Nincs ingyen ebéd!

Az adataiddal fizetsz azoknak, akiket nem fizetsz meg pénzzel.



Én értem, hogy félelmetesnek tűnik az adathalászat. És bizony Trump ezt ki is használta, hogy megnézette, a lakosság adott településen milyen posztokat like-ol facebook-on, amiből big5 elemzést tudott lehozni az emberekről, ami a legalaposabb a mérhető személyiségtesztek közül és az alapján lehet nagyon pontosan következtetni, hogy hol érdemes / nem érdemes kampányolni, mert rá fognak szavazni. Na bumm. Reklámnak és ígéreteknek és 18 méteres el-nem-olvasott szerződéseknek (facebook vagy gmail) az dől be, aki naív.

Én elég naív vagyok. rég óta gmail-t használok.


Nekem sokkal nagyobb bajom van, mint az, hogy az adataimat big data elemzésekkel kezelik: nincs pénzem kajára és a szomszédom olyan hangos, hogy nem hagy aludni, a munkahelyem 1.5 órára van lakhelyemtől, mert itt nincs munka, nincs háziorvos a körzetünkben és nincs helyettesítés. 38 évnyi hitel lejárta után lesz egy lóf*t nem érő lakhelyem, ami után kb egyenes a leépülés és esélyem nincs arra, hogy elmenjek evezni, vagy hegyet mászni, mert 2 műszakban dolgozom hétvégén is. Cserébe az asszony röfög evés közben, a gyerekemre alig birok ránézni, mert arra az apámra emlékeztet, aki pár naponta véresre vert. Az utcán megtámadnak. Az utakon a saját kollégám üt el, amikor megyek át a gyalogátkelő helyen a zöld lámpánál.


Az adatgyűjtés lenne az egyetlen problémám, boldog lennék.

2021. márc. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
_Nagyon szomorú amit mondol de az ellen is hogy így ki legyenek az emberek szolgáltatva mint te csak közösségi szinten lehetne fel lépni. Amíg ere nincs meg az igény az emberekben nem fog változni. Nekem sem ez a legnagyobb problémám viszont ha most még nem is probléma szerintem egyre nagyobb lesz a későbbiekben és akár hogy is én felháborodok ezen! És hiba de részletesen nem számolok be a munkáltatónak arról hogy mit csinálok! Úgy az már elég személyes szint szerintem. És am viszont akkor ezek tényleg így is vannak? Tehát kb milyen szinten képes potenciálisan meg ismerni mondjuk egy nagy cég vezetője ha nála dolgozol? Amenyiben személyesen meg akar. Valahogy szerintem a nőknek ezen amúgy sokkal jobban fel kellene háborodniuk hiszen simán vissza élhetnek vele hogy be cserkésszé őket és ki használják szexuálisan érzelmileg vagy akár mint embert minél ki szolgáltatottabb helyzetbe hozhassák. Az a baj az emberekkel hogy nagyon naivak és nem gondolnak bele ezekbe. Valahogy el akarják hitetni magukkal hogy az emberek rendesek. Igazából amint lehet vissza élnek mások helyzetével!
2021. márc. 19. 16:01
 13/27 A kérdező kommentje:
Nem a dolgok implicit oldalát nézik!
2021. márc. 19. 16:03
 14/27 anonim ***** válasza:

„ Egy munkáltatót azért érdekelhet egy munkavállalójának nyilvános, online szereplése, mert ez kihatással lehet a munkáltató, más emberek általi megítélésére.“


A munkáltatónak a tudásomat, munkaerőt és az időm egy részét szolgáltatom be. Nem pedig a személyiségem és a lelkem.

2021. márc. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
"És hiba de részletesen" Ez hiába akart lenni xD
2021. márc. 19. 18:25
 16/27 A kérdező kommentje:
És am ja a munkáltatónak semmi köze a munkánk elvégzéséhez szükséges dolgon kívül semmihez. Kb amit az önéletrajba le írsz pár felületes rád jellemző dolgon kívül. Eleve milyen az már hogy nem választhatjuk meg mit osztunk meg velük? Kik a faxomok ezek?
2021. márc. 19. 18:30
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Munkáltatót a jó híre és a bevétele érdekli. Semmi más. Minden más csak kamu, álca.
2021. márc. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
69%

"A munkáltatónak a tudásomat, munkaerőt és az időm egy részét szolgáltatom be. Nem pedig a személyiségem és a lelkem."

Ebben nagyot tévedtél. Gondolom, meglep, hogy volt pályázat, ahol a házastársról is véleményt alkottak szakértők. Mert ha mondjuk két gyerek van, az egyiket elüti egy ámokfutó és az intenzíven fekszik, a másik meg bejelenti, hogy kábszeres és aids-es lett, akkor tudja-e a házastárs kezelni a krízist úgy, hogy a pályázó továbbra is teljes energiájával a vállalat ügyeit intézheti.

Egyébként rólam is készült, mikor pályáztam, lelkületi szakember által alkotott szakvélemény. Pont nem mindegy már egy kisközépvezetőnél a személyisége.

Ez egyébként nagyon humoros, hogy az adatvédelem ilyen értelemben csak azt zavarja, akinek félnivalója van. Nyilván nem az áldozatát kereső betörőről vagy hasfelmetszőről beszélek.

2021. márc. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

IQ-val bekerülsz.

EQ-val megtarthatod az állásod és magasabb poziba kerülhetsz.

2021. márc. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

„a házastársról is véleményt alkottak szakértők. Mert ha mondjuk két gyerek van, az egyiket elüti egy ámokfutó és az intenzíven fekszik, a másik meg bejelenti, hogy kábszeres és aids-es lett, akkor tudja-e a házastárs kezelni a krízist úgy, hogy a pályázó továbbra is teljes energiájával a vállalat ügyeit intézheti.”


Elvárás a pszichopata tempó is? Ez a lelketlen módi, mely szerint a család elé helyezed a vállalatot efféle helyzetekben?

2021. márc. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!