Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek hogy lenne illendő?

Szerintetek hogy lenne illendő?

Figyelt kérdés
Kolléganőm úgy eszik mint egy abrakoló ló, csámcsog, a kanállal kapargatja az edényt de jól odaveri neki, én meg az egész reggelizését, ebédelését kínok között hallgatom végig. Rászóltam már, de ugyanúgy csinálja. Én próbálok úgy enni, hogy azzal mást ne zavarjak.

#kanál #etikett #evés #kapargatja
2021. márc. 18. 09:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Véleményem előtt fontos megjegyeznem, hogy a te álláspontodat osztom, és engem is zavarna munkahelyen, ha valaki feltűnően csámcsogna.


Viszont szerintem rá se kellett volna szólnod. Egyszerűen csak hagyd ott (persze ne feltűnően), és egyél máshol, vagy máskor. Egy ilyen kis semmi komoly konfliktusteremtő forrás lehet munkahelyen. Tapasztalatból írom ezt. Nagyon bosszantó tud az lenni, ha egy szemrebbenés, vagy ilyesfajta helyzetek után romlik a reputációnk a melóhelyen. Tök mindegy, hogy nekünk van igazunk (szerintem is igazad van), de mások ezt sértésnek fogják venni, ha rá szólsz. Én különben azt se javaslom, hogy együtt egyél a kollégáiddal. Én se szeretek másokkal enni. Ha van lehetőséged rá, egyél meló közben, vagy szünetben máshol egyél, vagy műszak végén egyél (illetve előtte). Hidd el, jobb inkább a passzivitás ez esetben, az ilyeneknek magyarázhatod, hogy egyen normálisabban, ugrani fognak erre. Jót akarok, azért írom, én már ütöttem meg a bokám ilyesmi szituációban, ahol hasonló szerepben voltam, mint most te.

2021. márc. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a helyzet az, hogy nem vette fel, hogy szóltam, még nevetett is szóval. Amúgy meg nincs hová mennem, mert egy irodában ülünk a többi irodában is ülnek. Ebédlő van, de ott csak az Igazgató ehet, meg aki még főnök. De hogy ez most egy emberi butaság, hogy nem veszi észre magát, ezt annyira nem értem.
2021. márc. 18. 09:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!