Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kéztartás suttogás esetén?

Kéztartás suttogás esetén?

Figyelt kérdés

Amikor súgunk/suttogunk valamit a másik ember fülébe, akkor a bal kéz az arcunk bal oldalán van, a jobb kéz pedig az arcunk jobb oldalán, mint itt:

[link]


lletve egy kézzel, jobb kéz az arc jobb oldalán:

[link]



De ha pl. szarkasztikusan egy vagy akár több embernek mondunk valamit, akkor általában a kezünk az arc ellentétes oldalára kerül (jobb kéz a bal oldalra), és a levegőbe mondjuk:


[link]

Színházban is van ilyen, amikor a színész a közönség felé mond valamit. Értitek, mire gondolok.



Szóval ez az ellentétes kéztartás nem illik az első esetben, amikor baráti módon suttogunk valakinek valamit, ugye?


2021. márc. 15. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

A suttogás hangját terelik ezzel, és takarják az ajakmozgást is, hogy ne legyen leolvasható a szájról, amit súgnak. Nyilván az elől takarják, akit nem szeretnék, hogy hallja-lássa. Így ez szerintem nem illem, hanem fizika kérdése, hogy mikor merre helyezkedik el tőled az egyik és másik személy, melyik kezed szabad éppen, meg ilyenek.

Már csak azért sem illem kérdése szerintem, mert társaságban alapvetően nem illik sugdolózni, ha meg nem társaságban vagy, akkor minek sugdolóznál?

2021. márc. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, persze, azt is, hogy nem nagyon illik, de ha mégis ilyet csinálunk, akkor ugye a másik személynek nem illik úgy suttogni, hogy a jobb kezem nem a jobb arcfelemhez tatom, hanem a balhoz? Mert az már kicsit mást jelenten szerintem.
2021. márc. 15. 15:59
 3/3 anonim ***** válasza:
85%
Egyáltalán nem illik suttogni, sem igy, sem úgy. Ez olyan, mintha azon filóznál, hogy - kicsit durva, sarkitott példa, a jobb érthetőség kedvéért - hogyan illik mutogatni társaságban a nemi szervedet. Félig eltakarva, vagy csak úgy, hogy a fanszőr ne látszódjon... Érted, sehogyan sem illik. Suttogni sem társaságban, sehogyan sem.
2021. márc. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!