Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Másnak is nehezére esik...

Másnak is nehezére esik sziával köszönni?

Figyelt kérdés

Amikor több embernek köszönök, akiket tegezek, akkor általában sziasztokot szoktam köszönni, ezzel nincs gondom. De így önmagában a szia valahogy nem jön a számra. Nem találom a megfelelő hangsúlyt, általában egy túl kedélyeskedő szijaa lesz belőle, aminek a végén önkéntelenül felviszem a hangmagasságot. Ha meg erőltetetten leviszem, akkor meg egy kicsit hanyag 'szja' bukik ki.

Emiatt próbálom kerülni a sziát, de van, hogy nem érzem helyénvalónak a helót vagy a szervuszt, például nők felé. Más is van ezzel így? Megoldás létezik?

Kicsit gyker kérdés, tudom, de ezen a szép éjjeli órán eszembe jutott. Trollok on/off, ahogy érzitek.



2021. márc. 2. 01:56
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Én napszaktól függően szoktam köszönni.Úgy hogy,reggelt,napot,estét.Azért nem teszem már hozzá,hogy jó,mert nem tudhatom hogy a másik embernek milyen kedve van.Így pl. ha valakinek nem jó,akkor azt gondolja magában,hogy mi a maszatos franctól lenne ez a nap olyan makulátlanul jó nekem (na persze ezt nem így gondolhatja,hanem csúnya szavakkal,csak azokat inkább nem írtam most le).
2021. márc. 2. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%
Unottan kell mondani hogy "jónapot„,így mindenki rájöhet hogy csak formalitásból mondtad.
2021. márc. 2. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
2.:Ezt most a kérdezőnek,vagy nekem írtad?Csak mert az enyémhez passzol jobban jobban,pedig a kérdező kért tanácsot,nem pedig én.
2021. márc. 2. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
A szia nekem sem áll túlságosan a számra. Édesanyamon és feleségemen kívül mindenkinek halóval szoktam köszönni, az olyan semleges szerintem.25f(mielőtt öreg tatának tűnnék)
2021. márc. 2. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Érdekes. Én régen jónapottal nem tudtam köszönni mert valahogy nem mertem kimondani így akiknek jónapottal kellett volna köszönjek inkább nem is köszöntem. Néha most is van olyan hogyha nem akarok köszönni csak halkan halandzsálok vmit és akkor olyan mintha köszönnék de tudom ez nem helyes
2021. márc. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23%
Mintha cirkuszban lennénk... a szádon "kicsit hanyag 'szja' bukik ki" ? Te nem tudsz magyarul, nem tudsz tagolni ? A többi lepontozottnak: olyan nincs, hogy "Jó napot" !!! Csak "Jó napot kívánok" van.
2021. márc. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kései Sirató ***** válasza:
38%
6-os , épp az előző válaszolók bizonyítják, hogy van. Ha valamit a beszélt nyelvben használunk, akkor az létező, tényszerű szókapcsolat.
2021. márc. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
32%
Én senkinek nem bírok sziával köszönni , de azt se bírom amikor nekem sziával köszönnek , nem tudom miért de fura érzés ,én mindenkinek hellóval köszönök , egyszerűbb :)
2021. márc. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!