Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Össze tudnátok foglalni mi...

Össze tudnátok foglalni mi jellenző az angolszász kultúrára, életstílusra, szokásokra? Olyanok véleményére vagyok kiváncsi akik ilyen országokban élnek, UK, USA, Australia, Canada stb.

Figyelt kérdés
Pozitívumok, negatívumok érdekelnek egyaránt, esetleg összehasonlítva Közép Európa Magyarországgal.

2021. febr. 24. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Amennyiben ez házifeladat, akkor szégyelld magad, hogy magadtól nem tudod használni a Google-t! Amennyiben nem, az Egyesült Királyságra például jellemző, hogy az emberek kevésbé ütik bele az orrukat más dolgába, és sokan túlontúl udvariasak. És kevésbé rasszisták.
2021. febr. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem házifeladat. :D 30 éves korban meg pláne nem.

Én egyébként éltem Angliában, csak kiváncsi vagyok véleményekre. Igen udvariasságot és a kevésbé ütik bele az orrukat dolgot én is észrevettem.

Hát rasszizmusról annyit, hogy ott is van csak inkább rejtett rasszisták. Nyílván ott sokféle ember van, jobban hozzászoktak.

Azt vettem észre hogy bárkivel lepacsiznak szokásos how are you where you from duma, aztán kalap kabát, tovább nem megy a dolog. Míg nálunk ez nincs hanem hónapok évek kellenek hogy elfogadjanak valakit, de utána viszont már mindent szeretnének tudni, hogy mikor mész wcre kb. azt is.

2021. febr. 27. 13:24
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy rejtett rasszisták, de én inkább azt tapasztalom, hogyha egy gyerek úgy nő föl, hogy mindenféle náció van az osztályában, már a munkahelyén sem okoz ez gondot. Pl nálunk volt abból vita, hogy egy nigériai lány azt hitte, a főnökének a bőrszínével van baja, közben meg azzal volt, hogy lusta volt, nem dolgozott.

Ez a how are you olyan, mint azt mondani, hogy hello. Én ezt nagyon nehezen szoktam meg, mondjuk magyarul is mindig utáltam, amikor valaki ezt kérdezte, mert igazából nem kíváncsi rá.

2021. febr. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Alkoholizmus
2022. jan. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pub kvízek. Eleve a pubok kifejezetten közösségi helyek, ahol nem feltétlenül az alkoholfogyasztás a lényeg, hanem összegyűlnek zenés estekre, karaokéra, kvízjátékokra. Ez mondjuk helytől függ, inkább kis településeken találsz ilyet, nem London legnagyobb turistás helyein
2022. jan. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!