Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit illik és mit nem illik...

Mit illik és mit nem illik írni búcsúlevélbe, ha egy "halott" írja, aki távozni akar az élőktől?

Figyelt kérdés
2021. febr. 23. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
23%

nagyon sűrűn bocsánatot kérni az itt hagyottaktól.

ne érts félre, nekem is mint mindenkinek, voltak, vannak suicid gondolataim. Régebben csak simán gyenge dolognak tartottam aki megteszi, ma már máshogy látom. Ez a végső kiút, a nagy megoldás, ahol semmi sem fáj. Azt hiszem most már tényleg értem, DE!!! ---> ha valakinek búcsú levelet írsz, akkor még te is tisztában vagy vele, hogy fontos vagy az illetőnek, ráadásul ő sem közömbös, hiszen épp neki írsz.


És innentől ez nagyon gyáva dolog... nem a tett, hanem a levél. Egyirányú kommunikáció, amiben nem adod meg neki a válasz esélyét sem, csak egy nagy adag keserűséget az utolsó szavaiddal, amivel amúgy lehet olyan dolgokat közölnél, amiket bizony lett volna értelme még életedben elmondani. Félsz tőle, hogy mit fog válaszolni az akinek írtad? Te aki már a haláltól sem retten meg, fél beszélni azzal aki szereti őt?


Semmi olyat nem tudnál írni egy ilyen levélben ami békét, megnyugvást hozna bárkinek is. Maximum szánalmat keltenél, de szerintem arra meg nincsen szükséged.


Ha nehezen szeded össze a gondolataidat, írd meg a leveled, de utána te add át oda neki, vagy olvasd fel neki, beszélgessetek róla. Aztán ha már mindent elmondtál amit akartál, és ugyanúgy érzel, akkor...


de csak hogy kérdésedre válaszoljak tömören: ilyen esetben nem illik levelet írni!


minden amit leírnál, mond el, és máris kevésbé leszel egyedül a világban, és máris kevésbé lesz olyan sietős, ezt megígérem

2021. febr. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%
Nem.illik negatívoskodni, meg szubkektív nézőpontokat leírni.
2021. febr. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
48%
2021. febr. 28. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
40%

Nem tudom, hogy hiszel-e ISTENBEN? A Teremtő nem azért adta az életet, hogy eldobjuk magunktól! Ha öngyilkos akarsz lenni, akkor semmit sem változtatsz meg, mert a LÉLEK HALHATATLAN! Isteni részünk. Azok a megoldatlan problémák, amelyek elől - úgy gondolod, hogy elmenekülsz - sajnos hiú remények. Mert a következő életedben ezeket a problémákat ismét megkapod "megoldandó" feladatként.

Inkább azt javasolnám, hogy azon gondolkodj el, miért akarod magadtól eldobni azt az ajándékot, amit erre az életre kaptál. Indulj neki annak a megoldásának, ami ebbe a "reménytelen" élethelyzetbe taszított. Kelj fel, kezdj el egy új korszakot az életedben! Változtasd meg a szokásaidat, újítsd meg az életfelfogásod! Vedd észre a körülötted lévő pozitív megnyilvánulásokat! A régi közmondás szerint a REMÉNY HAL MEG UTOLJÁRA!

2021. febr. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!