Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egyes emberek tényleg "élvezik...

Egyes emberek tényleg "élvezik" a tűzijátékot vagy ez csak egy szokás?

Figyelt kérdés
Még a komolyabban megszervezett lehetne is szép (sokszor az se az...), de ezek az otthoni dirr-durr, kicsit színes, kicsit gagyi, ez tetszik?

2021. jan. 2. 18:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
78%

Nem is a hiperszuper megtervezett látvány a lényeg ezekben, hanem hogy te magad robbantottad ez okozza az örömet.

Sokan készítenek házilag füstbombát is, és azt is élvezik.

Egy egyszerü csillagszóró is szép tud lenni.


Minket aki szeret tüzijátkozni nem a más megtervezett munkáját szeretjük csak nézni.

Hanem a sajátunkat véghezvinni.

2021. jan. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
51%
A rendes, profi tűzijátékot nagyon szeretem nézni, kedvenc típusaim is vannak, bár a környezeti hatásai (környezetszennyezés + halálra rémült, sérült állatok) miatt már nem támogatom. A szilveszteri vackok tényleg értelmetlenek, akik ilyeneket használnak, azok szerintem nem az új évet ünneplik, hanem kizárólag azt, hogy egy napig kivételesen legálisan petárdázhatnak.
2021. jan. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
76%
nyilván nem azért mennek ki tűzijátékot nézni az emberek mert azt hiszik kitört a 3. vh és menekülnek..
2021. jan. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Nem, de cigizni se azért cigiznek, mert pótolhatatlan tananyagot tartalmaz :D

Csak egy példa. Én is "azt gondoltam" a tűzijátékról is meg a cigiről is, hogy milyen jó, de aztán rájöttem, hogy hülyeség.

2021. jan. 4. 19:17
 15/20 A kérdező kommentje:
*tápanyag
2021. jan. 4. 19:17
 16/20 anonim ***** válasza:
63%
a cigi azért van mert munkába biza inni nem lehet
2021. jan. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
68%
Rossz helyről veszed. A magyar forgalmazókkal az a baj hogy semmi érzékük a tűzijátékokhoz. Az Xplode termékcsalád egy hitvány márka mindegy mit raknak össze. Türelmesen menj fel egy nagyobb Cseh vagy Lengyel oldalra mint az ekopiro nézz Youtube videókat adott termékekről. Na azokkal nem fogsz unatkozni. Egész évben tudsz rendelni. Aki igényeset akar az mind vagy kimegy érte külföldre Szlovákia, Csehország, főként a tuti, vagy megrendeli onnan. Fünke, Klasek, Jorge, a Cseh és Lengyel tűzijátékok a legjobbak. 45 milis telepek, 75 milis 170cm hosszú ember nagyságú rakéták ha minőséget akarsz. Petárdákban a 0,5 grammos az igazi mint az Explosive 3 de mindenképp P1 vagy F3 kategóriában! Oszd el a hatóanyagot a darabszámmal és nézd persze az árat is! 5 grammos F3 kategória mint a Trueno hozzá és mini petkók is. Persze csak is kanócosban. És nem az olcsó kínai vackok amik nagy csonkot hagynak. A Klaseknél, Fünke kis tűzijátékokban mint a vulkánok, színes csillagszorók, kis kézifáklya és földön üzemeltethető bengálitűz nagyon jók. Aztán vannak még komolyabbak mint a 100 milis vetős, 100 milis rakéták mint a Zink, 50-100 grammos petárdák mint a DumBum 50, Delova Rana profi 75mm, Cobra8. Vagy vegyszerekből a leg profibbak maguk rakják össze.
2021. jan. 8. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
64%
Nálunk nincs kultúrája. Egy Osztrák, Német, Cseh, Lengyel ilyen Explodos összetaknyolt vackokat meg sem venne! Kisporolják belőle az összetevőket, az alapanyagokat és a leg alapabb hitványabb receptúrákkal dolgoznak. A csomagolást felturbózzák hogy nagyobbnak tűnjön a tűzijáték de semmi beltartalom. 1 doboz ütősebb minőségi 100db os petárdával ezerszer jobb a szilveszter mint ezekkel. Akiknek van érzékük hozzá erős mély színek, változatos effektek vannak. A németeknél olyan effektek és színek vannak hogy az ember álla leeseik. Ha megnézel egy rendezvényt nagyobb kaliberekben is a magyar a leg hitványabb. Kivétel ez alól a Pesti augusztus 20.-ai tűzijáték. Azt azért tegyük hozzá hogy a hazai kínálat ilyen!
2021. jan. 8. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
73%
A nagyobb szabásút, szépen megtervezettet én szeretem nézni, de nem nélkülözhetetlen nekem. Viszont az ilyen házi maszek sz...okat, amiket a lakótelepen durrogtatnak a helyi prolik, én sosem tudtam élvezni... piromániás nem vagyok, a durranáshang nem vonz, szépnek nem szép...
2021. jan. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

az utolsónak igaza van: Magyarországon tényleg jobbára a prolik szórakozása, hogy élvezek, h durran egyet, meg van egy kis fénye.


vidéken lakos, és most is 10 percenként lövi fel a sok IQ bajnok.

2021. dec. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!