Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A gyászt miért egyértelműen...

A gyászt miért egyértelműen negatívan fogják fel az emberek?

Figyelt kérdés

Nyilván ha valaki idő előtt, tragikusan, fiatalon, dolgavégezetlen hal meg akkor érthető.

De pl meghalt nagypapám 84 évesen, ami szerintem egy szép kor. Felnevelte a gyerekeit, látta felnőni az unokáit, megélte a dédunokája születését. Megtette az életében, amit meg akart. Konkrétan ő mondta pár hónapja, hogy nem gondolta, hogy ilyen sokáig fog élni. Mivel az utóbbi időben megromlott az egészsége ez várható is volt, hogy bekövetkezik.

Na most mindenki ki van bukva a halálán. Én viszont úgy gondolom, hogy megtette már amit tennie kellett, rengeteg élt, ez az élet rendje. Inkább gondoljunk a kellemes közös emlékekre, minthogy sírjunk.


2020. dec. 3. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert attól még, hogy szép kort megélt, elveszítették. Soha nem látják többé, soha nem ölelhetik meg, nem beszélhetnek vele. Ha az ember igazán szeret valakit, és elveszíti, az mindig fáj, teljesen mindegy, hány éves volt.
2020. dec. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Mert annyit látnak az egészből, hogy ők elvesztettek valakit. Nem látják, hogy pl a beteges, idős embernek a távozás már szinte megváltás lehetett. Az ember önző, így vagyunk programozva. Mindenki azt akarja, ami kellemes számára, és fáj neki, ami kellemetlen. Ez tök alap. És a halálban, nem a másik megpihenését látják, hanem csak a saját veszteségüket. Amikor a mamám meghalt, én is sajnáltam, hogy nem tölthetek már vele időt, de nagyobb volt a hála, hogy már nem érezhet fájdalmat többé. És egy könnycseppet sem ejtettem a halála miatt, mert neki már az élet büntetés volt :(
2020. dec. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
19%
Azért fogod fel így, mert indigó gyerek vagy. A kulcsszó a dolgavégezetlen. Kérdezd meg a családban a fiatalokat, ők hogyan látják ezt.
2020. dec. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Nagyapád nem egy statisztikai adat, hogy sírsz ha dolgavégezetlenül hal meg és nem sírsz ha élt eleget, mehet. Akit szeretünk, annak fáj a halála, akárhány éves.
2020. dec. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

Mert ők legalább szerették, és hiányzik nekik, fáj, hogy nem lehet már velük.

Nem tudom, van-e az életben a gyásznál rosszabb érzés. Ha nem érted, az már a te leelki szegénységed.

2020. dec. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

Mert a gyász az élők "szórakozása", az életben maradtak szemszögéből nézi a halált. A halottnak teljesen mindegy, mert halott, akár 10 évesen halt meg, akár 100 évesen. De az élők elveszítettek valakit, akit szerettek. Innentől összement az érzelmi hátterük, kevesebb ember van, akit szerethetnek, aki őket szereti, sok esetben az életük is megváltozik, ha fizikai közelségben éltek az elhunyttal. Tehát a gyászban az emberek gyakorlatilag magukat sajnálják. Az elhunytat felesleges, mert neki már az égvilágon semmi hátránya vagy kellemetlensége nincs abból, hogy halott.

Plusz az egy társadalmi szokás és elvárás, hogy az ember gyászoljon, ez kicsi gyerekkortól beépül az ab ovo gondolkodásba, és úgy tűnik természetesnek a többségnek, hogy ha mindenki gyászolja a hozzátartozóját, hát akkor nekem is szomorkodni kell az én rokonom halála miatt. Ez ugyanúgy működik, mint ha egy embert pici korától állandóan templomba hurcolnak, vallási dolgokkal traktálnak, akkor felnőtt korában is úgy fogja érezni, hogy ha nem is veszi szó szerint az adott vallást, de valami módon kell lenni egy felsőbb hatalomnak. Míg ha valaki gyerekkorában nem találkozik a vallással, akkor nagy eséllyel soha nem fog hinni semmilyen misztériumban.

2020. dec. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!