Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tényleg az a megoldás, hogy a...

Tényleg az a megoldás, hogy a másikat kitöröljük az ismerőseink közül?

Figyelt kérdés
Ha adott egy vita, akkor segít az, hogy a vitapartnert töröljük?

2020. okt. 3. 08:26
A kérdező szavazást indított:
Igen, mert megsértett.
Igen, mert egyszerűen nem akarom látni.
Igen, mert nem akarom, hogy lássa a dolgaimat.
Igen, mert szeretem.
Igen, mert makacs vagyok.
Nem, de semmi közöd hozzá.
Nem, ez az én döntésem.
Nem, de várom, hogy az illető keressen!
Nem, de így hasznosabb.
Tökmindegy.
17 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Nem értem, mire gondolsz. Van egy téma, amiben nem értesz egyet az adott emberrel, így ahelyett, hogy elmondanátok a gondolataitokat, netán konszenzusra is jutnátok (tehát vitáznátok), te inkább csak letiltod?


Vagy beleköt abba, hogy van egy rózsaszín pólód, ami szerinte nem illik hozzád?

2020. okt. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát akkor mégiscsak érted. Igen, ha nem értünk egyet valamiben, akkor a másik megoldásként töröl.
2020. okt. 3. 08:52
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazából továbbra sem értem, hogy ezért miért kell törölni. Oké, nem egyezik a véleményetek, de ez teljesen mindennapos dolog. Esetleg ez folyamatos konfliktust szül?
2020. okt. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem akarom magamra kivetíteni. Nálam egy spontán rossz megjegyzés révén történt, de érdekelne, hogy mi válthatja ki általában a "delete" effektust?
2020. okt. 3. 09:04
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagyon általánosságban fogalmazol. Nekem jobban bevált általában, ha a vita szemtől-szembe lezajlik, és nem "törlöm", vagy nem teszek úgy, mintha nem lenne. stb... Mert ha elásom magamban a problémát, az nem szűnik meg, hanem ott esetleg betokozódik és elgennyesedik, és a lehető legrosszabbkor akadályoz engem, a szabad gondolkodásban, tetteimben... De nem tudni, hogy a Te esetedben ez jó-e. (rossz megjegyzés: ezt is érdemes talán négyszemközt megbeszélni: miért mondtad?)
2020. okt. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy nagyon gyerekes dolog, hogyha valakivel akad egy kisebb vitád, és már is törlöd őt az ismerőseid közül. Nekem is vannak ilyen ismerőseim, akik egy kis vita után rögtön hisztiznek, nemhogy megbeszélnénk a dolgokat. Én úgy vagyok vele, hogy a dolgokat meg kell beszélni. Nem az óvodában vagyunk, hogy a megbeszélés helyett letiltsak valakit vagy kitöröljek. Szerintem nagyon extra vita kell ahhoz, hogy jogos legyen a törlése.


Szerintem ha valakit hosszabb ideje kritizálsz, sértegetsz (akár szándékosan, akár véletlenül), vagy folyton belekötsz abba amit mond (és nem azon a poénos módon), akkor az hosszú idő után lehet elég ok arra, hogy valaki töröljön. De aztán vannak nagyon sértődékenyek, akik pár vicc után is már rögtön kiverik a hisztit. Szóval na, emberfüggő, hogy ki miért töröl ki valakit.

2020. okt. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én még soha senkit nem töröltem ki az ismerőseim közül. Egyrészt annyira nem érdekel, másrészt ennél érettebben is tudok kezelni egy konfliktust. Ha engem törölne ki valaki az sem érdekelne különösebben, maximum megvonnám a vállam, hogy "na, ennek is ennyi esze van"
2020. okt. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7# korrekt
2020. okt. 3. 11:15
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

7#+1

Nem szavaztam. Nem volt mire.

2020. okt. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!