Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy reagáljak rá ha valaki...

Hogy reagáljak rá ha valaki nem viszonozza a köszönést?

Figyelt kérdés
Többször is megcsinálta ugyanaz az ember. Ő irodai dolgozó, én karbantartó. Úgy érzem hogy lenéz és azért nem viszonozza a köszönésemet. Nem tudom hogyan reagáljak. Egy kis irodahelységbe kell bemennem karbantartani ahol ez a fickó meg egy másik dolgozik és ott kell lennem órákig. A másik ember biccenteni szokott meg valamit mormol. Nekem kellemetlen lenne ha köszönés nélkül lépnék be, így köszönni szoktam. De nagyon rosszul érzem magam hogy lenézően bámul a pofámba és elfordítja a fejét. Főleg az a kínos amikor a főnököm kiadja feladatba hogy ettől az embertől kell igazolást kérnem a munkámra. Ilyenkor rám se nézve nyom egy plecsnit meg aláír. Még nekem kell szívességet kérni kvázi.
2020. szept. 7. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Szard le xD

De most komolyan ha kijösz a melóhelyről onnantól kezdve már mind1 ott mi történt...

Addig meg kibirod valahogy

Jobbat nem nagyon tudsz max még ha vagy olyan paraszt mint én akkor köszönés után krákogsz egyet és odavágod neki hogy, "akko' neköszöny' baaazzeeeg".

Én simán a másik orra alá tukmálom ha udvariatlan akár a fent említett stílusban is.

Főnökeimet rendszeresen elküldöm melegebb éghajlatokra.

2020. szept. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1#)Az alapítványi suliban?
2020. szept. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyomatékosan, erőteljesen köszönj, vagy ezt tedd meg még egyszer.
2020. szept. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én megszoktam kérdezni, hogy nem tud köszönni? Ilyenkor azt szokták válaszolni, hogy köszöntem :D Mondom,akkor nagyon halk volt, mert nem hallottam, legközelebb már hallhatóan köszönt, akivel találkoztam pl. futár, vagy kolléga. Aki ilyenkor sem veszi a lapot, azt szard le, attól még köszönj, ha belépsz valahová, de ne süllyedj le a szintjére,. Nem veled van baja, akármi lehet pl. az anyja nem tanította meg, vagy nagyon megtanította és elege van az anyjából :D
2020. szept. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az a fickó, aki legalább biccent neked, annak nem tudod a nevét véletlenül? Mert ha tudod, akkor legközelebb megalázhatod a "nemköszönőst" úgy, hogy belépéskor azt mondod: "Jó napot/estét Pista (vagy ahogy hívják a másikat)!" Ezzel kihangsúlyozva, hogy te csak őt veszed emberszámba, ha belépsz oda, a másik meg kb. levegő.
2020. szept. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!