Írhatok így alá?

Figyelt kérdés

Az esetek döntő többségében üzleti okokból külföldi dokumentumokat szoktam alá írni, tehát külföldi (angol) dolgokat gyakrabban írok alá. Lehet kicsit buta a kérdés, de egyébként én mindig kiírtam a teljes nevemet magyarul amikor aláírtam régen. És mivel a személyimen is így volt az aláírásom, a külföldi dokumentumokat is így írtam alá, és többször fordult már elő ezek után, hogy a vezetéknevemet hitték a keresztnevemnek az emberek miután aláírtam nekik valamit, és Simonnak szólítottak.


Hogyha mostantól megváltozatnám az aláírásomat olyan formában hogy fordítva írom a vezetéknevet és a nevet ahogy a külföldiek, az úgy szabályos lenne? és nyilván mostmár ugyan azt használnám mindenhol, útlevelen és személyin is.


2020. szept. 2. 23:06
 1/3 anonim ***** válasza:
44%
Ilyenkor úgy szokás, hogy a vezetékneved csupa nagybetűvel írod.
2020. szept. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Akkor majd itthon fogják fordítva értelmezni. Jőjj rá, hogy az aláírásnak nem ez a célja és értelme. Aki pedig olyan bunkó, hogy egy előtte fekvő aláírásból informálódik az aláíró nevéről, az magára vessen.
2020. szept. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg tegyél vesszőt a vezetékneved után, azon talán nem fog múlni a hitelessége.
2020. szept. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!