Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Már 2 éve dolgozok egy cégnél...

Már 2 éve dolgozok egy cégnél ahol 8 hónapot voltam csak bejelentve. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2018-ban elkezdtem dolgozni egy cégnél (esti tagozatos diák voltam mellette) papírok és bejelentés nélkül. Az iskolát 5 hónap után otthagytam. A munkahelyen ezek után nem sokkal pálya kezdő pályázattal be voltam jelentve, ami 8 hónapig tartott. Úgy volt hogy maradok bejelentve, de jött a COVID-19 és felmondtak nekem és kollégámnak is, mert lecsökkent a munkamennyiség szinte nullára. Még a főnököm is kijelentette magát elvileg. De most már mindenki vissza van jelentve csak én nem. Rá kérdeztem, hogy mikor leszek bejelentett munkaviszonyba, de csak kibújt a kérdés alól. Eleinte jóban voltam a főnökömmel és a kollégámmal, de mostanra eléggé arrogánsan viselkednek és eléggé kihasználva, kiszolgáltatottan érzem mag. Nem is nagyon bízok már bennük, néha könnyű átlátni rajtuk. Hivatalosan 9:00 - 17:00-ig dolgozok, de sokat túlóráztat és van hogy este tízkor végzek. Kezdek belefáradni. A helyi járási hivatalba regisztrálva vagyok a foglalkoztatási osztályon, mint munkanélküli. Szerintetek hagyjam ott szó nélkül és keressek másik állást? Valaki járt hasonlóan? Válaszotokat előre is nagyon köszönöm.

22/F



2020. aug. 29. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyi fizetést kapsz?
2020. aug. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Ha megteheted, és túlélsz anélkül a bér nélkül, akkor lépj le azonnal. Ezer szempontból rossz így dolgozni, de ha azokon át is nézel, vedd figyelembe, hogy te is büntethető vagy, ha közreműködsz a bejelentés nélküli foglalkoztatásban.
2020. aug. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bejelentés nélkül dolgozni, nem kifizetődő. Kezedben van valami doksi ami bizonyítja, hogy ott dolgozol? Email, munkanapló, jelenléti papír? Ha ezek vannak kérj munkáltatói igazolást (ez pár nap alatt megvan, jobb helyeken még aznap). Ha nem kapsz feljekentheted őket, de te is szarul járhatsz ha a főnöködnek nagy az ismeretségi köre..
2020. aug. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Elég szánalmas, de még néha a szakmai minimálbért sem éri el, mert óra bérbe vagyok, ami 750 Ft jelenleg.


Második válaszoló: Szerintem túlélném, néha vannak saját, mellékes melóim és sok nélkülözés árán, de spóroltam is. Szóval ha nem találnék egy pár hónapig állást akkor túlélném.


Harmadik válaszoló: Csak a hivatalos ott töltött időről, vannak papírjaim. Nem szeretnék bírósági ügyet csinálni a dologból.


Mivel hivatalosan munkanélküli vagyok és ha lelépné, akkor főnököm se tud ezzel mit csinálni szerintetek? Mert úgy érzem nem érdemli meg azt az időt, hogy ezzel beszéljek vele róla. Szerintem tisztában van vele, hogy kihasznál engem. Szóval én csak szépen lelépnék, ha lehet.

2020. aug. 29. 14:11
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy az ilyen munkáltatók azért tudják ezeket megtenni, mert a kérdező-félék mind úgy vannak vele, hogy "nem szeretnék bírósági ügyet csinálni a dologból". Ha legalább azok az emberek, akik anyagilag nem szorulnak rá olyan mértékben az állásukra, felállnának ilyenkor és felemelnék a hangjukat, akkor nem tudnák bejátszani a munkaadók az ilyen nem bejelentős meg törvénytelenül sokat túlóráztatós dolgokat, mert egyszerűen nem érné meg nekik.
2020. aug. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Persze, fogod magad, ha van bármilyen személyes tárgyad azt elhozod, és nem jelentkezel többet. Csak a következő kifiztést várd meg, mert ha előtte csinálod meg, biztos nem fizetne ki, és nem is tudnád behajtani.

Ha ezután keres a főnököd, hogy menj dolgozni, mondhatod neki, hogy nem tudsz róla, hogy munkaviszonyban állnál a céggel, nincs miért menned. Ha fenyegetne valamivel, nyilván csak blöffölni tudna, hiszen ha jogi úton akarná érvnyesíteni az érdekeit, sokmilliós büntetéssel számolhatna az eddigi illegális foglalkoztatásod miatt, szóval nem kell aggódni, nem fogja megtenni.

Viszont pont ezért te sem tudod visszafenyegetni, mert ha bejelented a céget, a minimum az, hogy visszamenőlegesen kifizettetik veled az elmaradt adót, és gondolom annyi megtakarításod nincs, hogy ez ne okozzon gondot.

2020. aug. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azonnal menj.
2020. aug. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azért próbálnák feljelentést is tenni, mert mert alaposan átvágtak téged. Olyat nem tehet, hogy dolgozol és nem jelent be, ez súlyos problémákat vet fel jogilag. Az pedig a másik, ha eltörik meló közben a lábad vagy bármi, akkor cseszheted.
2020. aug. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!