Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak szerintem szánalmas a...

Csak szerintem szánalmas a hölgy szó?

Figyelt kérdés
Akármikor meglátom, hallom, hogy bárki hölgynek nevez nőket, egy nyomorult balft..képzelek el...
2020. aug. 11. 20:46
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
88%
Tisztelet kimutatása akire felnezel tisztelsz és nem olyan belsoseges kapcsolatban állsz
2020. aug. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
81%
Az a szánalmas akinek ezt el kell magyarázni
2020. aug. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
22%
*kifejezes a 20 kommentbe
2020. aug. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
100%

Az Úr (=a kérdező), reméljük talál magának olyan Hölgyet, aki elnézi ezt neki.


😘

2020. aug. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim válasza:
92%
Jobb provokatív kérdés nem sikerült? A te viselkedésed a szánalmas. Gondolom milliméter távolságról nem ismered a tisztelet szót. És az összes nő a szemedbe ribizli,igaz?
2020. aug. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
23%

Számomra is negatív kisugárzása van, mert soha nem követte egyenlő bánásmód ezt a szót, mikor rám használták. Előkelő irodai munka, mielőtt jönne a parasztság vádja.


Eredeti használatában szép szó, régi magyar regényekben ott van a használat mögötti tisztelet. Ma már nyálaskodásnak használják nagyon sokan.


Nőnapra az egyik cég olyan kör-emailt küldött rengeteg "hölgy"-el teletűzdelve, aminek a lényege az volt, hogy "kösz, hogy mossátok a gatyánkat, mert el vagyunk veszve nélkületek".


Itt az oldalon is, "hölgyek, ti lenyelitek"... nem. Ez kb. olyan, mint a kölyök, úgy jól hangzik, hogy vásott kiskölykök, de ha valaki odakiált bunkón, hogy "hé, kölyök!", már nem játékos az egész.


Amúgy maga a szó tetszene, és az én tapasztalatom nem mindenkié, de tudom, ha egy ügyfél hölgyet mond, akkor jönni fog legalább 1 szexista vicc.


A legjobb alternatíva, hogy megkérdezi a nevem, és annak szólít, de az ilyenek általában nem akarják tudni a neved, nem érdekled, mint ember, csak mint hölgyike.

2020. aug. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
74%
A hölgy az úr női megfelelője. Nyilvánvalóan nem mindenkinek jár az ilyesfajta megnevezés, az olyan proliknak, mint a kérdező, biztosan nem.
2020. aug. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
71%
Nyilván színházakba sem jársz, mondjuk az ilyen alja-felfogásodból nem is csodálom, mert ott is képzeld az van a WC ajtókra írva, hogy hölgyek/urak. Te csak egy újvilági dorkó vagy. Ahogy azok is, akik egyetértenek veled.
2020. aug. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim válasza:
100%

Én is hölgynek hívom őket, pedig nő vagyok. Most hogy hivatkozzak udvariasan egy nőre? "Ez a nő" vagy "ez a csaj" vagy "ez az asszony"? Egyszerűen ki ezen, ki azon sértődne meg. A hölgy (idős vagy ifjú) kortalan és illedelmes a szemembem.


De az itteni "hölgyeim" kezdetű kérdésektől, ahol a megszólítást egy lekezelő/perverz bullshit követi általában, én is rosszul vagyok. De maga a megszólítás szerint amúgy rendben lenne.

2020. aug. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg abszolút udvarias.Nem is értem, hogy mi a bajod vele.
2020. aug. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!