Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha tudomasomra jut hogy...

Ha tudomasomra jut hogy valaki meghalt..miert kotelezo azt mondani hogy részvétem?

Figyelt kérdés
Plane ha kulonosebben nem erdekel..
2020. aug. 4. 12:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
87%
Semmi sem kötelező, de illik, ha nem akarsz méteres seggfej lenni.
2020. aug. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
96%

Ebben az esetben nem muszáj ilyet mondani. Idegenről van szó, részvétet pedig ismerősnek nyilvánítunk. Legalábbis az én értelmezésemben az arra utal, hogy osztozunk a gyászban, vagyis mi magunk is érzünk valamit a halállal kapcsolatosan.

Én erre azt szoktam inkább mondani, hogy nagyon sajnálom, mert az tényleg igaz. Meg azt is, hogy megértem, ha ezért nem küldte, semmi gond.

2020. aug. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Mert így kívánja az illem. Ennyi. Nem kell együtt érezned az illetővel, de kőbunkónak lenni sem. Egy odamormogott részvétembe csak nem halsz bele!? Én is azt mondom egy boltba betérve az eladónak, hogy "jó napot kívánok", miközben szarok rá milyen napja lesz.


Neked a csomagod a fontos, neki pedig a hozzátartozója, aki meghalt. Nem meglepő, ha ilyenkor valaki félretolja a munkát, és a haláleset miatti dolgokat intézi.

2020. aug. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
55%
Mert egy ideje már lejöttünk a fáról és nem vagyunk majmok. Ja bocs, még a majmok is kifejezik a részvétüket. Hát akkor nem is tudom... 🤔
2020. aug. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
80%

Ha tudomásomra jut, hogy a kérdező tegnap megnősült/ferjhez ment akkor miért kötelező azt mondani, hogy gratulálok?

Pláne ha különösebben nem érdekel.

2020. aug. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
93%
Nem kötelező. Csak udvariasság. Mint a köszönés.
2020. aug. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kötelező. Úgyis a háttérben megy a szokásos "ez részvétet nyilvánított, az nem, ez minek, az miért volt itt?" kérdések garmada, és nem frontálisan mennek ezen kérdések oda-vissza alapon.
2020. aug. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Ha tudnál egy nagyon szép, vigasztaló beszédet mondani, amivel tényleg enyhíteni tudnád a gyász hangulatát, fájdalmát, akkor elmondhatnád azt a beszédet. De mi legtöbben nem találunk szavakat, így mivel mondani kell valamit, csak annyit mondunk: részvétem.
2020. aug. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Megerkezett a csomag, epsegben!
2020. aug. 6. 09:56
 20/23 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kötelező, én csak közeli ismerősnek mondanám, egy vadidegennek biztos nem. Ebben a helyzetben azt mondanám, hogy sajnálom, és nincs semmi baj, ha késik a csomag, viszonthallásra. Nem veszek részt a gyászában, hiszen nem is ismerem, az elhunytat meg pláne. Az illem nem abból áll, hogy meghatározott helyzetekre előveszünk egy sablondumát a tarsolyból, hanem valamennyire figyelembe vesszük a körülményeket és a másikhoz való viszonyt is, nem utolsó sorban annak a szónak a jelentését, amit kimondunk.
2020. aug. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!