Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem tudom hogyan köszönjek...

Nem tudom hogyan köszönjek ezért Jó napot kívánokot mondok mindenkinek! Miért baj ez?

Figyelt kérdés
Soha nem tudtam kinek hogyan kell köszönni aki idősebb nálam vagy magasabb pozicióban van. Ezért megoldom úgy hogy jó napot kívánok. Sokakat ez nevetésre késztet, furcsának találják. Pl a nálam 10 évvel fiatalabb főnök vagy a szüleim 55-60 éves barátai. Fiatalabb nőknek is így köszönök, pl szomszédoknak. Régen előfordult hogy nálam 1-2 évvel fiatalabbat lesziáztam a szomszédban, aztán kérdőre vont, hogy ő sebészorvos.
2020. júl. 8. 11:22
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
Mondd, hogy ''szép napot.'' Az kevésbé nevetséges, ha fiatalabbnak mondod, sőt, még jobban is hangzik.
2020. júl. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Nekem a "Szép napot" a vicces, de mostanában mindenki úgy köszön.
2020. júl. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Sebészparaszt, nem orvos. A napszaknak megfelelő köszönés a legjobb.
2020. júl. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
61%
Egy jó napot kívánok, vagy egy viszontlátásra Magyarországon teljesen rendben lévő köszönési forma, kortól, nemtől, társadalmi státusztól függetlenül teljesen helyénvaló a használatuk.
2020. júl. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!