Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Telefont hogyan szoktátok...

Telefont hogyan szoktátok felvenni ha ismeretlen szám hív?

Figyelt kérdés
Várok most ilyen jellegű hívásokat(jelentkeztem pár állásra), de sajna rendszeresen megkeresnek kérdőíves/telefonos ajánlatokkal is ezért rögtön a nevemet nem szeretném mondani csak ha már megbizonyosodtam róla, hogy állás ügyben hívnak.
2020. júl. 2. 14:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Hallo? És kész.

Az mutatkozzon be elsonek aki hiv. Valószínűleg tudja higy kit hiv. A kerdoivest meg amúgy is lerazom.

2020. júl. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A nevemet, mert nem tudhatom, hogy most valaki a munkahelyről vagy egyéb hivatalos helyről.
2020. júl. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
66%
Nem veszem fel.
2020. júl. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tessék.
2020. júl. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 belapus ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=bfLCPUukfEk


Viccet félretéve, nálam csak a közeli rokonok vannak nevesítve, őket ennek megfelelően.Mindenki másnak: Igen ?

2020. júl. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

“Halló”

Nevet nem fogok automatikusan mondani, ha csak egy téves hívás, akkor ugyan miért kéne tudnia egy vadidegennek, hogy ez a szám hozzám tartozik? Főleg, hogy nem túl gyakori a nevem, ha Kovács Anna lennék, talán elmondanám. Az illető úgyis el fogja mondani, hogy kit keres és milyen ügyben, majd akkor bemutatkozom.

És nem, nem érzem magam prolinak. Az a proli, aki mást ismeretlenül annak nevez anélkül, hogy bármit tudna róla...

2020. júl. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

A polgári etikett szerint ha belépek valahová, akkor nekem illik először köszönni és megmondani a nevem, nem pedig annak, akit felkerestem. Ez ugyanígy van telefonhívás esetén is, tehát a hívó köszön először és mutatkozik be, a hívott csak ezután viszonozza. Az a proli, aki ezzel nincs tisztában.

Én csak ennyit mondok: Igen?

Ezzel a szóval helyettesítem azt, hogy személyes megkereséskor ránézek, várva, hogy eleget tegyen a jó modor diktálta kötelességének, miszerint köszön és bemutatkozik.

2020. júl. 5. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!