Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Temetéssel kapcsolatban...

Temetéssel kapcsolatban illendően jártam el szerintetek?

Figyelt kérdés

Nagynénémmel és családjával nem tartottuk a kapcsolatot, összesen 3-4 alkalommal találkoztam velük (kb 4 évesen, 10 évesen és 16 évesen) aztán a lányát megtaláltam fb-n, 5 évvel ezelőtt, és írtam neki hogy örülök hogy rátaláltam, ő is írt pár mondatot, aztán semmi, ő nem kereste a kapcsolatot a továbbiakban én még nem akartam rájuk erőltetni magam. Most szerdán meghalt a nagynéném, akivel utoljára 30 éve találkoztam (apukám temetésén aki az ő öccse volt) és péntek délután 18 órakor irt az unokatesóm, hogy másnap délelőtt lesz a temetés, ami tőlünk 200 km-re van.kicsit úgy éreztem illendőségből megírja, de nem nagyon akarja hogy menjek, vagy nem tudom mire vélni miért csak előző nap este írta meg hogy másnap lesz a temetés. Végül nem mentem, de rendeltem a ravatalra egy sircsokrot még aznap este, remélem kiszállították, ráírtam a szalagra hogy a családom búcsúzik. Szerintetek illendően jártam el? Ha nem előző este tudom meg, akkor lehet hogy el tudtam volna menni,de így a fenti vívódásom miatt is (talán csak illendőségből irtak), inkább nem mentem, részvétként a sircsokrot küldtem.


46/N



#temetés #Koszorúküldés
2020. jún. 28. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez így jó volt.
2020. jún. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Teljesen jól csináltad.
2020. jún. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
szerintem is rendben van. ennyit tudtál tenni. megtetted
2020. jún. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó volt így ahogy tetted.
2020. jún. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletes! Szerintem teljesen korrekt. Írhatsz is neki esetleg, hogy részvétem, stb. Ha ő fb-n írta meg, akkor szerintem teljesen elég, ha fb-n írod meg.
2020. jún. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megerősítéseket. Előtte már írtam neki hogy részvétet kívánok és sajnos nem tudunk menni, így utólag már nem akarom újra megírni, a sircsokrunk remélem célba ért, azt írtak hogy kiviszik a ravatalozoba fél órával előtte.
2020. jún. 28. 14:35
 7/7 anonim válasza:
87%
ki szokták vinni, ne aggódj. és ha leszedik a csokrokat pár hét múlva, úgyis látják rajta a neveteket
2020. jún. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!