Hogyan köszönjek?

Figyelt kérdés

Panelban lakom, és van egy idősebb nő (kb 65 éves), akit ki nem állhatok.

Múltkor azt mondtam neki, hogy jó napot, amire azt felelte, hogy ha nem tudok normálisan köszönni, akkor ne is köszönjek neki. Erre visszaköszöntem neki, hogy igaza van jó estét.

Ezek után, amikor találkozunk nem köszönünk egymásnak egyáltalán, mivel Ő azt várna el, hogy csókolomot köszönjek neki, de Ő ezt egyáltalán nem érdemli ki, sőt mindenki csak utálja az egész lépcsőházban.

Szerintetek, hogy köszönjek neki?

(Kis melléklet: semmi tisztelni való nincs benne, neki 8 általánosa van, nekem lassan diplomám, Ő simán tegez engem, tőlem pedig elvarja, hogy a neki megfelelően magázzam. Ezt nem arra értem, hogy bárkit lenéznék az iskolai végzettsége miatt, csak a helyzetet még erre sem lehetne fogni.)

23/L



2020. jún. 27. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Nem éri meg ilyen emberek miatt agyalnod, ha a jónapot nem felel meg az úri ízlésének akkor az ő baja. Ha megtetted a minimális udvariasságot felé, akkor lesz*arhatod hogy mit gondol.
2020. jún. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Az 1-es jól mondja.
2020. jún. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
83%

Sok helyen, külföldön nem is szokás csak úgy köszönni ha meglátsz egy másik embert. Végül is ha nem ismerjük vagy nem akarunk tőle semmit miért tennénk?

Csak menj a dolgodra frusztráció nélkül.

Valszeg a saját nyomora miatt ilyen megkeseredett, nem feltétlen kell azért rosszul se nézned rá, de ez már a te megítéléseden múlik.

2020. jún. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Nappal "Jónapot kivánok" (a síma jónapot kissé bunkó) este "Jó estét" de ha nem köszöntök egyáltalán akkor sem dől össze a világ szerintem
2020. jún. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
74%
Az illemkönyv szerint ha "Jó napot!"-ot köszön valaki, a kívánok hozzátevése nélkül bizalmasnak vagy udvariatlannak hat. Ha felnőttként ismerted meg, viszont valóban ő is magázhatna, ahogy mondod. Az, hogy Csókolom-ot köszönj, akkor sem lehetne elvárható, ha gyerekkorod óta ismernéd. Ha nem köszönsz neki, az sem probléma. Mindenkinek szíve joga, kinek köszön, kinek nem.
2020. jún. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Idősebb nőnek nőként köszönhetsz "jó napot kívánok!"-al és "csókolom"-al vagy "kezi csókolom"-mal is.


Én férfiként minden nőnek csókolommal vagy kezi csókolommal köszönök, senkinek nem volt még ez ellen kifogása.


Az egy dolog, hogy a nő bunkó, hogy ilyet szóvá tesz, de én a te helyedben továbbra is köszönnék neki, megmutatva, hogy én nem vagyok bunkó - én általában azokra, akik "elfelejtenek" nekem köszönni, annál hangosabban köszönök nekik következő alkalommal, hátha észbekapnak.

2020. jún. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2020. jún. 29. 20:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!