Amikor valaki kedvesen felajánlja nekem a tegeződést, mondhatok olyat neki, hogy "bocsánat, de én nem szeretnék Önnel tegeződni"?
Elvileg lehet iylet mondani, csak eléggé bunkóságnak hat.
Másrészt ma, 2020-ben ennyire mereven gondolkodni igencsak furcsa, az emberek többségének eszébe sem jut foglalkozni a tegezés/magázással!
Ő az új főnököm, nagyon rendes hozzám, de én a régi főnökömhöz ragaszkodtam nagyon erősen, úgy érzem, hűtlen lennék a régi főnököm emlékéhez, ha az új főnökkel haverkodnék, még ha ő maga is tesz haveri gesztust felém. Nem szeretem az ilyet. Mint a haveri körben, ha valaki elválik, és én jóban voltam az illető első feleségével, utána nem érezném korrektnek, hogy a második feleséggel is haverkodjak.
Ezért szoktam elsorvasztani az újranősült haverokkal a régi barátságot. Nem akarok az új asszonnyal bratyizni, azzal a régi asszony emlékét sérteném.
Butaság, amit utoljára írsz!
És igen, elég tahóság visszautasítani egy ilyen tegdződést.
Ez az egyik legdurvább sértés, amit ismerek, és értelme sincs. Nem is értem, mi jár azoknak a fejében, akik elvárják másoktól a magázást... Elviselni rendben van, kölcsönös alapon, de elvárni...
Amit leírtál, hogy a régi főnöködet kedvelted és elárulnád, ha kedvelnéd az újat: ezt beszéld meg az új főnökkel, és találjatok rá együtt megoldást, mert ez így elég nagy butaság, a régi főnöködet már nem érdekli, hogy milyen viszonyban vagy az újjal, egyszerűbb lenne az új főnököt kedvelni.
Amúgy meg egy munkahelyen még praktikus is mindenkivel összetegeződni, mert hosszú ideig minden munkanapon találkoztok majd, és hosszú távon a magázás nem fenntartható.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!