Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Két órát viselni egyszerre?...

Két órát viselni egyszerre? Mit gondoltok? Lent leírom részletesen.

Figyelt kérdés

Alaphelyzet: 2 évvel ezelőtt, mikor még nem dolgoztam irodában, hanem egyetemen tanultam, vettem egy Apple watch series 3-at, ami nekem akkoriban nagyon sokat segített a sportolásnál. Éreztem, hogy egy rendszert hozott az életembe, jó volt látni az aktivitásaimat vizuálisan és mindig motivált a következő nap is, hogy lemenjek a terembe, vagy kimenjek futni.


Aztán szakmai gyakorlat és szakdoga íráskor a sportot teljesen elhagyatm, a suli befejezésére koncentráltam, ekkoriban nem is viseltem többet az okosórát. A diplomaszerzésre azonban kaptam egy régóta vágyott svájci automata órát, amit mindig hordok munkahelyen, időnként társasági eseményeken is és nagyon szeretem. Viszont több, mint 9 hónap sport nélküli élet megtette a hatását, a régi erőm teljesen elveszett és szeretnék visszatérni a terembe és ehhez szeretném magammal vinni a watchot. Viszont ehhez meg le kéne mondani a mechanikus óra viselésről. Gondoltam idáig.


Most viszont olvastam egy cikket, hogy más is került már ebbe a dilemmába, mert egyszerűen nem tudott választani a kettő között, ezért végül úgy döntött, hogy a bal kezén hordja a hagyományos órát, a jobb kezén pedig az okos órát. Viszont azt gondolom, hogy ennek nincs semmiféle kulturális beágyazottsága, felvágásnak tűnik és ellenszenvet váltana ki az emberekből. A teremben viszont sosem viselnék hagyományos órát.


Tudom, hogy régen is tudtak sportolni az emberek okosóra nélkül, viszont én saját tapasztalatból tudom, hogy nekem sokat segített és motivált.


Szerintetek mi a helyes döntés?


2020. jún. 10. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát hordd a kettőt, semmi nem tiltja. Ellenszenvet meg miért váltana ki bárkiből?
2020. jún. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
zabra ruszki :D
2020. jún. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sportoláshoz hord az okosórát. Vagy akár szabadidős programokon, lazább napokon.

Egyébként meg munkába, eseményekre a klasszikus órát.

Mondjuk engem nem érdekel az se, ha egyszerre hordasz kettőt. NNekem mindegy, max. fura, mivel én egyet sem hordok, mert kényelmetlen még egy is :D

2020. jún. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az óra ugyanolyan mint egy öv, vagy egy cipő.

Egy elegáns cipőt és hozzá illő bőrövet nem viselsz az edzőteremben, mert nem oda való.

Mint ahogy sportcipőben sem mész az operába.


Szóval az óráidat is próbáld így viselni! Sporthoz azt amelyik ahhoz való, munkába azt amelyik ott segít, stb...


Nekem például van egy kisebb óragyűjteményem, és alkalomhoz, öltözékhez, hangulathoz választok órát magamnak. Akár naponta többször is cserélem.

2020. jún. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Akivel találkozol utcán, munkahelyen, sportolásnál, annak ezt így nem tudod elmagyarázni, mint itt, hogy oka van, miért hordasz két órát. Tehát aki lát, az arra fog gondolni, hogy egy feltűnősködő majom vagy, aki szerint menő dolog két órát hordani, kb. mint aki fél kilós keresztet vagy aranyláncot hord a nyakában, ruhán kívül.

Szóval, szerintem is alkalomhoz válassz a kettő közül. A másik meg addig lehet zsebben, táskában.

2020. jún. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!