Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem akarnak velem...

Miért nem akarnak velem demokratikusan összetegeződni a szüleim barátai? Csak ők tegeznek engem, nekem magázni kell őket, pedig már 35 felett vagyok.

Figyelt kérdés
Már inkább átmegyek az utca másik oldalára, ha a városban szembejönnek velem. Ha pedig a szüleimhez jönnek, inkább ki sem megyek a szobámból, már annyira utálom a csendőrpertut. Úgy beszélnek velem, mint egy gyerekkel. Miközben már 20 éve dolgozom.

2020. jún. 5. 21:45
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
A saját szüleim ordítják le a fejemet, amikor a barátaik jönnek, és én úgy merészelek köszönni, hogy "Jó estét kívánok, Feri bácsi, jó estét kívánok, Klára néni!" A múltkor apám majdnem felképelt, de anyám keze is az arcom körül hadonászott, amikor így köszöntem, és mindketten azt ordították: "Nem megtanítottuk neked gyerekkorodban, hogy csókolomot kell a nálad idősebbeknek köszönni???" De most egy negyvenedik évében járó nő köszönjön egy 54 éves férfinek és egy 51 éves nőnek csókolomot? Már a szüleimnek a "jó napot"-tal és a "jó estét"-tel is bajuk van. Azt tartják természetesnek, hogy az 51 éves barátnőjük tegezi a 40 éves lányukat, aki viszont csak magázhatja és Klára néninek szólíthatja az 51 éves nőt. Szerintem ez beteg dolog.
2020. jún. 6. 19:26
 12/20 anonim ***** válasza:
40%
A szülők barátai is erőltetik ezt az egyoldalú megszólítást, vagy csak a szülők? Az utolsó válaszodból úgy néz ki, hogy inkább a szülők. Érdemes lenne ezt megbeszélni a szüleid barátaival a szülők nélkül. Kérdezd meg tőlük, hogy hogyan tehetnétek kölcsönössé a kapcsolatot, mert tényleg megalázó, ha nem tegezheted vissza azt, aki téged tegez. Így biztos sikerül rendezni a dolgot, és vagy visszategezni őket, vagy elérni, hogy ők is magázzanak, ha nem akarnak tegeződni. De ha egyik sem sikerül, akkor ne szólj hozzájuk, ne is köszönj nekik, és mondd meg a szüleidnek is, hogy azért nem szólsz a barátaikhoz, mert egyenlőtlen viszonyt nem tartasz fenn senkivel. Felnőttek között nem egészséges az ilyen kapcsolat.
2020. jún. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Már számtalanszor céloztam nekik erre, s volt, akinek egy-egy négyszemközti beszélgetésben nyíltan is mondtam. De ők ilyenkor vagy elterelték a témát, vagy lehajtották a fejüket összeszorított szájjal, és nem válaszoltak. Olyan is volt (nálam 12 évvel idősebb), aki bepanaszolt anyámnál, hogy én milyen "szemtelen voltam" vele. Amikor ez történt, már rég 30 felett voltam. Ezek a házaspárok mind 20-21 évesek voltak, amikor a szüleim odakerültek arra munkahelyre, amelyet nem akarok megnevezni, mert esetleg olvassák. A szüleim akkor voltak 33 és 34 évesek, én meg 10 éves voltam. Így a szüleim baráti körének a tagjai általában 10-11, max. 14 évvel idősebbek nálam, de olyan is van (Kriszta néni), aki kerek 8 évvel idősebb nálam, mert amikor én 10 éves voltam, ő 18 volt. Most a negyvenedikben vagyok, Kriszta "néni" 48. Persze csókolomoznom és néniznem kell, míg ő tegez engem, mint egy cselédet.
2020. jún. 6. 22:58
 14/20 anonim ***** válasza:

"Az ő fiatalkorukban (40-50 évvel ezelőtt) úgy volt természetes, hogy majdnem mindenki magázott mindenkit. Még családon belül is gyakran, a gyerek a szülőt, és a szülő a gyereket is, ha már elég felnőtt lett hozzá."

Ez inkább 60-70 éve volt így. Családon belül (a szülő magázásán kívül) csak a városi nagypolgári családokban magázódtak. Általánosságban a gyereket mindig is tegezték.

50 éves vagyok. Gyerekkoromban a szüleim magázták az ő szüleiket, de az én korosztályomban már mindenki tegezte a szüleit, pedig ez falu volt, ahová akkor még nagyon lassan gyűrűztek be az ilyen változások. Olyant életemben nem hallottam, hogy a szülő magázta volna a gyerekét. A szüleim is tegezték, akit lehetett, csak a legalább 10-15 évvel idősebbeket nem, ha nem tartoztak a közeli ismerősi körbe.

Ha én magáztam egy 10 évvel idősebbet gyerekkoromban, akkor a szüleim kinevettek, és mondták, hogy ne öregítsem már az illetőt a magázással, tegezzem nyugodtan. A 15-20 évvel idősebbeket viszont még ma se tegezem le, ha nem ajánlják fel. De nem is sértődöm meg, ha letegeznek, mert én vagyok a fiatalabb, bár már nem gyerek.

2020. jún. 7. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ha ilyenek a szülők és a barátaik is, akkor csak 1 megoldás van: gyorsan elköltözni a szülőktől (nem tudom, miért nem sikerült eddig, vagy akartad-e egyáltalán), és így nem kell találkozni a barátaikkal. És addig is ha előre tudod, hogy jönnek, akkor menj el otthonról, ha meg (számodra) váratlanul beállítanak, akkor zárkózz be a szobádba, és ne is gyere elő, amíg ott vannak, így nem kell szólni hozzájuk. Ha meg véletlenül mégis találkoztok, akár otthon, akár az utcán, akkor ne vegyél róluk tudomást még köszönés szintjén sem! Megmondtad már nekik is, meg a szüleidnek is, hogy mi a baj, mégsem változott semmi, ezért pontosan érteni fogják, hogy mit teszel és miért, és majd észreveszik magukat... Ajánlok egy másik kérdést is, ha nem te írtad ki, akkor hasznos lehet. A 8-9-10. válasz az enyém ott, itt meg a 12. és ez. https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__szokasok..
2020. jún. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Nem akarok magamról több közelebbi dolgot megírni, mert felismerhetnek. Annyit azért elárulok, hogy én férjnél voltam egy darabig, lelkészfeleség voltam. A férjem 34 éves korában elhunyt. Engem az egyház három héttel a férjem halála után kitett az egyházi lakásból. Így és ezért kerültem vissza a szüleimhez. Nem azért lakom ott, mert vénlány lennék, aki nem tudott kirepülni. Hanem vissza kellett repülnöm sajnos. Nekem sem jó ez a helyzet.
2020. jún. 7. 09:57
 17/20 anonim ***** válasza:
39%
mivel letegeztek ezért tegezheted őket
2020. jún. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
De gáz szüleid vannak. Csókolomozni, meg nénizni a nálad alig idősebbeket... fú, de ciki. Jól teszed, ha kerülöd a szüleid barátait. Ők sem partnerek, hogy regezhesd őket, nehogy a szüleiddel összevesszenek.
2020. jún. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Van még egy ötletem. Van-e olyan 50-60 éves vagy még idősebb ember, aki nem családtag, de tegeződtök? Ha igen, és tudod, hogy mikor jönnek a szüleid barátai, akkor hívd meg őt is ugyanakkor, ugyanoda, és ha látják a szüleid, meg a barátaik, hogy ilyen korú ember megengedi neked a tegeződést, akkor talán ők is észhez térnek.
2020. jún. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
31%

Nyugi, még néhány év, és visszanyal a fagyi.

Ugyan úgy fognak háborogni a környezetedben élő fiatalokat mint te most. Hiszen akkor már tegezni fogod őket, viszont el fogod várni, hogy ők magázzanak vagy tessékeljenek. ;)

2020. jún. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!