Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem akarnak velem...

Miért nem akarnak velem demokratikusan összetegeződni a szüleim barátai? Csak ők tegeznek engem, nekem magázni kell őket, pedig már 35 felett vagyok.

Figyelt kérdés
Már inkább átmegyek az utca másik oldalára, ha a városban szembejönnek velem. Ha pedig a szüleimhez jönnek, inkább ki sem megyek a szobámból, már annyira utálom a csendőrpertut. Úgy beszélnek velem, mint egy gyerekkel. Miközben már 20 éve dolgozom.

2020. jún. 5. 21:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%
Hat tegezd vissza oket, ha letegeznek. Ha meg kikerik maguknak, akkor legkozelebb te is tedd nekik szova.
2020. jún. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
18%
Azért, mert ők a szüleid barátai. Ebből kifolyólag társadalmilag nem vagytok egyenrangúak, akárhány éves vagy is. Miért fáj ez neked? A volt tanárait sem tegezi le az ember attól még, hogy felnőtt és dolgozik.
2020. jún. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

"demokratikusan összetegeződni"

"Ha pedig a szüleimhez jönnek, inkább ki sem megyek a szobámból"

"Már inkább átmegyek az utca másik oldalára, ha a városban szembejönnek velem"


Ha ezeket visszaolvasod, egy 35 éves férfi(?) képe rajzolódik ki előtted? Mert előttem inkább egy 14 évesé.

2020. jún. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
A 2-hez annyit mondanék, hogy a volt tanáraim intelligensek. Vagy magáznak már, mióta felnőtt vagyok, vagy felajánlják a kölcsönös tegeződést. Legalább 8-9 volta tanárommal már tegezőviszonyban vagyok. A többi magáz. De ilyen egyoldalú, primitív tegezés egyik tanárom részéről sincs.
2020. jún. 5. 21:56
 5/20 A kérdező kommentje:
A kérdésben nem írtam, hogy hímnemű lennék.
2020. jún. 5. 21:57
 6/20 anonim ***** válasza:
Ha megengednék a tegeződést, az neked jó volna ?
2020. jún. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Döntsék el, hogy magáznak, ahogy én is magázom őket, vagy maradnak a tegezésnél, de akkor oda-vissza. Így ez antidemokratikus. Csak a cselédeikkel csinálták ezt a régi földesurak. Nagyon megalázó.
2020. jún. 6. 12:29
 8/20 anonim ***** válasza:
55%

2#, én az aktuális tanáraimat is letegeztem. Egyiket se zavarta.

1#+1 Kommunikáld le velük, hogy nekik hogy jó, és neked hogyan. Én lexarom, de ha neked úgy kényelmes, akkor magázzanak téged. Engem is magáz a párom apukája, aki 70+ éves, én meg 30 se vagyok, de cserébe őt is "kell", neki így kényelmes, nekem mindegy, így megbeszéletlenül így maradt, és mindenkinek jó.

2020. jún. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
80%

A korkülönbség ugyanúgy fennáll köztetek, mint a születésed idején. Az ő fiatal korukban így volt természetes, és öreg kutya új kunsztot már nem tanul, ahogy a cirkuszosok mondják.

Amúgy én is tegeződéspárti vagyok, de ha nekik ez hiányzik a boldogságukhoz, akkor legyen, le$zarom.

Biztos, hogy nem lehetne őket tegezni, megkérdezted?

2020. jún. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Az ő fiatal korukban így volt természetes"


Hát nem. Az ő fiatalkorukban (40-50 évvel ezelőtt) úgy volt természetes, hogy majdnem mindenki magázott mindenkit. Még családon belül is gyakran, a gyerek a szülőt, és a szülő a gyereket is, ha már elég felnőtt lett hozzá. Távolabbi rokonokat, főleg idegeneket aztán meg végképp csak magánzódva szólitottak meg.

2020. jún. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!