Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ballagási kártyát kinek...

Ballagási kártyát kinek szokás adni?

Figyelt kérdés

Főleg most, hogy tulajdonképp ballagás és ebéd se lesz. (Én vírus nélkül se tartottam volna)


Eddig akiknek gondoltam, hogy adok:

-nagyszülőknek

-a szüleimnek

-2 barátnőmnek


De mikor elmondtam anyámnak, hogy össze kell írni, hogy kinek hány kártya kell, kezdte hogy az unokatestvéreimnek, a nagynénéimnek, stb...



2020. máj. 14. 16:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Tkp. azoknak szokás adni, akiket meghívsz az iskola udvarán tartandó ballagási ünnepségre. Meg szokták hívni a rokonságot, barátokat, sporttársakat, jó szomszédot (akivel összejár a család). Az, hogy most visszafogottabb az ünnepség (vagy nem is tartanak) - ezt közölni kell előre, de meghívót így is kell adni, mert elteszik emlékbe. Kb. 25-30 darabot szoktak adni, délutánra meg lehet hívni a társaságot egy kerti ebédre/grillezésre/sütimajszolásra/ivászatra - kinek mi tetszik... A meghívottak virágcsokorral jönnek, esetleg kisebb ajándékkal (könyv). Közelebbi rokonok borítékban kisebb pénzösszeget is adnak (hogy a maturandus könnyebben induljon az életben). A vidékieket el szokás szállásolni.
2020. máj. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
58%
Ennyi elég lesz, nem muszáj még nagynéniknek is adni meg a barátoknak, úgyse érdekli őket. Nem tudom mi az a ballagási kártya, olyanok vannak rajta, hogy kik az osztálytársaid meg milyen mottót választottatok meg a meghívó? Tudod, ki őrizgetne ilyet. :D Menne a kukába részemről. Ha esetleg mégsem csak az, hanem tartalmaz még fotót rólad vagy csoportfotót, azt eltenném.
2020. máj. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!