Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A mexikóiak és a spanyolok...

A mexikóiak és a spanyolok miért mondhatják ki a "niggát"?

Figyelt kérdés

Nyers de lényegre törő kérdés volt, ha esetleg valakinek nem tetszett a közlésforma akkor elnézést, nem szerettem volna tolakodó lenni.

Észre vettem, hogy a feketék nem szeretik azt ha valaki kimondja az "n betűs szót" (tudom a kérdésen leírtam, akkor miért ne írhatnám most is le, nos azért mert elég kellemetlen volt leírni mert honestly én nem szeretem ezt kimondani)

Viszont egy videóban ezzel kapcsolatos kérdések voltak pár fekete sráctól. Lényege hogy ki mondhatja ki ezt a szót és ki nem? Rengetegen mondták hogy ez, meg ez, és ez, meg az meg amaz nem mondhatja ki, de a mexikóiak/spanyolok igen. A kérdés az hogy miért? A mexikóiak se feketék, sokan vannak akiknek semmi színűk nincsen, és nem tudná megállapítani senki se hogy ő most milyen származású.


Kérlek a gúnyos megszólalást hanyagoljátok (trollkodóknak szól)

Elfogadom a negatív irányzatot is de csak amennyiben kulturáltan van megfogalmazva, mert ha nem akkor hanyagolom is.


Normális válaszokat előre is köszönöm!

19l



2020. máj. 3. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Nem értem mi a sértő az n betűs szóban. Szerintem jól hangzik.
2020. máj. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy kenyai barátnőm azt mondta, hogy felőle nyugodtan mondhatom, mert nem egy szón fog múlni, hogy bántó-e amit mondok, főleg, hogy ez a szó nem is az.

Ott van például Samuel L. Jackson, aki nem egy Tarantino filmben szerepelt, a rendező pedig híres arról, hogy többek közt a nigga szót is gyakran használja. A színész többször elmondta, hogy nem zavarja, például itt se:

https://www.youtube.com/watch?v=cOlNHXQCT_4

Embere válogatja, hogy mit érez sértőnek és mit nem.

19/L

2020. máj. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem a fehéreken, és ázsiaiakon kívül bárki kimondhatja.


A fehérek azért nem mert a régi időkben ők használták ezt a kifejezést a rabszolgákra.


Én szívesen használnám, mert jól hangzik, de még a végén megvernének.

Pedig nem vagyok rasszista.

2020. máj. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezen a véleményen vagyok hogy szerintem nem bántó, csak annyira beleszoktam abba hogy nem szabad, hogy tényleg kellemetlenül érzem magam akkor ha kimondom. Bár tényleg nem értem mire fel van a felháborodás ezzel a szóval kapcsolatban, mert ez már a 21, század, már rég nincsen rabszolga tartás, és aki jelenleg él, az sose tartott rabszolgát (fehérek esetében) és sose volt rabszolga ( feketék esetében)
2020. máj. 3. 17:36
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha felrobban és fekete lesz, vagyis nigg.er. Ebben semmi rossz nincs. Ember. Lehet különleges, egzotikusabb, jobb is mint egy fehér, de attól még fekete bőrű. A nigga meg vicces, menő.
2020. máj. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*is
2020. máj. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!