Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit gondoltok, jó lenne, ha...

Mit gondoltok, jó lenne, ha visszavezetnék a szabad fegyverviselést?

Figyelt kérdés
Mennyivel egyszerűbb lenne az élet nem? Nem is lőfegyvert, csak hideg fegyvereket mondjuk. Akivel probléma van, elegánsan, párbajjal elintézni. A sok sz.rkeverő, gané ember bajban lenne azt hiszem, ha visszatérne a törvénykezés kicsit nyersebb formája.

2020. ápr. 27. 18:55
1 2
 11/20 mustafa33 ***** válasza:
100%
Rosszul tetted fel a kérdést. A magyarázatodból te a szabad fegyverhasználatra kérdezel, nem a fegyverviselésre, mert a kettő nem ugyanaz. Szabad fegyverviselés már volt (nem teljes, mert a jobbágyoknál korlátozva volt) de szabad fegyverhasználat talán csak az ősembernél. A szabad fegyverhasználat a legteljesebb anarchia, az sosem volt és sosem lesz. A szabad fegyverviselés nem olyan veszélyes jog mint ahogy azt a magyar emberek a szociban beléjük nevelt fegyverfrász miat elképzelik. Egyes USA államokban ez alapvető állampolgári jog, de ott is korlátozásokkal (előélet, pszichikai állapot). Texasban, ahol (elvileg) majdnem mindenkinek van fegyvere, nagyon ritka vagy teljesen kizárt a fegyveres terror támadás, mert a támadó meggondolja magát ha az áldozat, vagy a környezetében levő ember 99 %-ban visszalőhet. Viszont Floridában, vagy Kliforniában, avyg New York államban, ahol a fegyver zéró toleranciás, ott mindig van lövöldözés, mert a bitangnak úgyis van fegyvere, a törvény tisztelő polgárnak viszont nincs, így a támadónak nics félnivalója. De ott ahol nem teljesen szabad a fegyverviselés, hanem csak szabadabb, vagyis a törvénytisztelő pszichikailag egészséges polgár, megfelelő szabályok betartása mellett (orvosi ajánlás, vizsga) könybben jut fegyvertartási vagy fegyverviselési engedélyhez, ott sem nagyobb a fegyveres bűnözés mint ha tiltott lenne. Mert legálisan tartott fegyvert nem szoktak bűncselekményre használni. Mert könyen kinyomozható. Például, Csehországban vagy Szlovákiában. Mindenhol csak két esetben lehet fegyvert használni büntető következmények nélkül, saját vagy más életét fenyeghető veszély elhárítására. De akkor is komoly vizsgálat folyik a jogosultságról. A bitang pedig bárhol a világon illegális fegyvert használ és ahhoz akárhol hozzá is juthat. Mikor én jártam fegyverviselési tanfolyamra, arra figyelmeztettek, hogy a fegyvert használni kényszerült embernek másodperce van annak eldötésére, hogy lőjön-e vagy sem, de az államügyésznek azután hónapjai vannak a annak kitalálására, hogy varjon ezért be, mert a gyakorlatban a bűnözőnek jogai vannak, míg az áldozatnak nincsenek. A britt korona országaiban többszörösére ugrott a fegyveres bűnözés amikor még a polgárokkal együt a rendőröket is lefegyverezte a hatalom. További fegyverfrász tombol Németországban ahol 4 cm pengéjű bicska a maximálisan megengedett. Az EU a törvénytisztelő polgárok teljes lefegyverezését vezeti lassan folyamatosan be, a szélsőséges vagy köztörvényes bitang pedig fütyül a törvényre és beszerzi a fegyvert a feketepiacon. És nem kell majd félnie, mert a polgárnak nem lesz hatékony önvédelmi eszköze, a rendőrség pedig bűnmegelőzési járörözés híján képtelen megvédeni a polgárt, csak az áldozatokat szedi utólag össze. A mindenféle megengedet gumi, meg gáz meg lég fegyver csak arra jó, hogy a támadót még jobban felbőszítse, de megállítására nem elegendő.
2020. ápr. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Azért egy gumilövedék már meg tud állítani egy embert... csak ugye azt sem szabad használni csak birtokvédelemre ha jól tudom.
2020. ápr. 29. 00:40
 13/20 anonim ***** válasza:

Vissza? Első kérdés: Mikor is volt szabad fegyverviselés?

Amúgy meg: Kúltúráltabb, értelmes érvekkel rendelkező, együttérzőbb, más emberrel figyelmesebb ember nem fegyverrel old meg problémákat, szemben a fusztrált, ép ész érvekből kifogyott, agresszívebb emberrel.

Ha ez a két ember sétál egymással szemben az úton, ki fogja megszívni? Boztos jó lenne az a világ? Még gondold ezt át párszor!

2020. ápr. 29. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 TappancsMancs ***** válasza:

A párbaj lényege, hogy bármilyen személyes konfliktus esetén engedélyezné a gyilkolást az embereknek. A törvény bármennyire is javításra tud szorulni, védi az emberéletet és nem hagyja jóvá a gyilkolást. A párbaj jóváhagyja a gyilkolást.


Egyébként meg ahol van fegyver ott van lehetősége, hogy mások kárára használják. És minél könnyebben hozzáférhető, annál nagyobb a veszélyt hordozó oldala is.


Valamint az embereknek valójában nincs hétköznapi szüksége a fegyverekre, mert szerencsére nem olyan társadalomban élünk.

2020. ápr. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 TappancsMancs ***** válasza:
Mint 11-es is írja, összekevered a párbajt az USA fegyverviselési szabadságával. A párbaj még az USA-ban sem engedélyezett.
2020. ápr. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Nem keverek össze semmit, csak kicsit visszább nyúltam. Ami egyben válasz is azokra a kérdésekre, hogy mikor volt szabad fegyverviselés.

Például 19. század.

Én erre gondoltam. Nyilván akkor indokoltabb is volt, de ahogy előttem már írták, kétszer is meggondolta az ember, hogy kötekedjen.

Most sokkal több mindent megenged magának egy rossz akaró, hiszen ő van legjobban védve a törvény által. A törvény emberéletet véd, de a bürokrácia posványában tengődve erőst sérülnek a jogok.


Nem vagyok egyébként se fegyvermániás, se agresszív, csak romantikus képzelgésemet vetettem képernyőre. :)

2020. ápr. 29. 21:59
 17/20 anonim ***** válasza:

„ott is korlátozásokkal (előélet, pszichikai állapot).”


Hát persze. Csak Eric Harris, a Columbine iskolai mészárlás elkövetője(!) pszichiátria kezelés alatt állt miközben legálisan fegyvert vásárolt. Adam Lanza a connecticuti iskolai mészárlás elkövetője pedig aspergeres volt. Azért mégiscsak szociális készségek hiányáról beszélünk esetében. De ez nem jelentett gondot a fegyver megvásárlásánál.


Én értem, hogy te az a típus vagy, aki szerint a róka a ravasz és nem az elsütőbillentyű, de az USA a legkártékonyabb példa ha védeni akarod a fegyverviselést:D

2020. ápr. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 TappancsMancs ***** válasza:

"Most sokkal több mindent megenged magának egy rossz akaró, hiszen ő van legjobban védve a törvény által."

Nincs jobban védve, csak ugyanúgy, csak, hogy ne essünk már túlzásokba. Nincs a jogban sehol semmi, amitől jobban lenne védve egy bűnöző, hanem egyébként is meglévő alapok vonatkoznak egy bűnelkövetőre is.


"...kétszer is meggondolta az ember, hogy kötekedjen."

Ez olyan, hogy bizonyos embereket talán visszatartott valamitől, de mások akár hajthattak is arra, hogy kötekedjenek és mert abban bíztak, hogy majd le tudják lőni a másikat. Ez amennyire ok a kötekedés elkerülésére egyeseknek, ugyanannyira ok másoknak akár a kötekedésre és párbajra.


És gondolj bele kérdező, lehet, hogy már téged is belevihettek volna egy párbajba és nem is élnél. Akár. Mert hát ez ilyen.


Meg ugye, ez hogy romantikus képzelgések... mint írtad is, hogy a párbaj "elegáns" a kérdésed szerint. Valójában csak adtak a gyilkolásnak egy magyarázatot, és semmi más nem történt, csak annyi, hogy akik nem tudtak valamiben megegyezni és jóban lenni, azok ezen túlmenően még gyilkolhattak is. Most tilos a párbaj, és nem is akarnak az emberek párbajozni, de nézeteltérések most is vannak, de legalább életben maradnak a családapák, a gyermekek, a barátok, az emberek a nézeteltérés közepette is.


Hogy a párbaj a "becsület", a "lovagiasság", vagy "igazát bizonyítja valakinek", ezek képzelgések. Semmi több. Senkinek sem lesz igaza attól, hogy megöli a másikat, senki sem lesz becsületes gyilkolástól, és senki sem lesz valamiféle úriember, vagy nemes lovag tőle. Ezek csak kifogások, belemagyarázások, semmi több.

2020. máj. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 mustafa33 ***** válasza:

"Én értem, hogy te az a típus vagy, aki szerint a róka a ravasz és nem az elsütőbillentyű, de az USA a legkártékonyabb példa ha védeni akarod a fegyverviselést:D"

Mint írtam, az USA nem egységes a fegyverviselés témájában. Ahány állam az USA-n belül, annyiféle törvény és szabályozás. Van ahol szabad a vásárlás és a tartás de tilos a viselés, van ahol szabad a viselés is, van ahol teljesen tilos, van ahol a viselést engedélyhez kötik, van ahol engedélyezett de egyes cégek intézmények a saját területükön teljest tiltást rendelnek el (általában itt történnek a mészárlások). Szóval az USA nem jó példa az ellenzésre sem.

2020. máj. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 mustafa33 ***** válasza:
A gumilövedék megállító hatása olyan mint a CS sprey-é. Erős fizikumú ember vagy részeg nem mindig reagál rá úgy ahogy elvárnánk. Egy pillanatra megállítja a támadót és ha az alatt nem tudsz elég gyorsan futni, akkor még jobban felbőszülve nem csak egyet- kettőt behúz neked, de még jól össze is rugdos, vagy agyonver. Például egy börtönben izmosodott kétajtós szekrény. A megállító hatás alatt a fegyvernek azt a képességét értjük, hogy képes hatékonyan kiiktatni a támadót vagy hosszab időre, vagy akár teljesen. És itt most következne az indokolt használat témája...
2020. máj. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!