Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért szokás a földre dobni a...

Miért szokás a földre dobni a cigi csikket?

Figyelt kérdés

Nekem nincs ellenemre ha valaki dohányzik, de mindig azt látom, hogy a földön nyomja el a csikket és otthagyja. Akkor is ha 2m-re van a kuka tőle. Még a jól öltözött, első benyomásra normálisnak tűnő férfi/nő ugyanúgy eldobja. Miben más mint egy másik fajta szemét amit a kukába dobunk?

Teljesen elfogadott ez a fajta hozzáállás. Nem csak attól aki eldobja, de a többi ember aki látja se szól rá.


2020. febr. 13. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Ez a rítus része. Az apám is így csinálta, meg a nagyapám is. Milyen világ már ez? Már az is kiverte a biztosítékot, hogy fel kell venni a kutyaszart. A csikk marad!
2020. febr. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ne csak magunkra legyünk igényesek hanem a környezetünkre is.

Én ha meglátom, hogy a pasi eldobja a csikket, utána leszarom ha ki van gyúrva és lehet audija akkor se fog kelleni.

2020. febr. 13. 11:23
 3/9 A kérdező kommentje:
Neked meg remélem lesz szerencséd sokszor kutyaszarba lépni ha ennyire ellenzed hogy felszedjék.
2020. febr. 13. 11:24
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem csak a csikket dobja el, mindent eldob. Azért dobja el, mert nem magányos a szemét a járdán. Jól elvan a csikk, a kutyaszar, a taknyos pzs egymás társaságában.
2020. febr. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19%
Fel vagyok háborodva! Ezt miért a KULTURA kategoriában kérdezted? Ebben a (viselkedésben a)kultura nyomokban sem ismerhetö fel! Ráadásul (melegben, kánikulában föleg) TÜZVESZÉLYES is. (Szándékos gyujtogatás?)
2020. febr. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
26%
Mert az emberek felszínesek, nem gondolkodnak tovább maguknál. Úgy viselkednek mintha az egész bolygó az övék lenne egyedül, és nem osztoznának rajta még több csillió élőlénnyel.
2020. febr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Azt, hogy mi a norma, sose holmi elméleti normalitás dönti el (sajnos ennél ezerszer lényegesebb ügyekben se), hanem hogy hány % ember van egyik, illetve másik oldalon. Azt utána megmagyarázzák. Ha 1% ember csinálná ezt, akkor már rég nem lehetne ezt csinálni. Amíg egy társadalomban közel minden második embernek ez a működési morálja, addig nehezen tudsz ezzel mit kezdeni.


Persze a folyamatos utcaseprési költségek a te adódban is jelentkezni fognak... miközben neked elég lenne a novemberi falevélseprésbe befizetni.

2020. febr. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
A '80-as évek elején jártam az NSZK-ban egy kisvárosban. Az utcán reflexszerűen eldobtam a csikket, aztán körülnéztem, lehajoltam, és felvettem. Olyan magányos volt szegény!
2020. febr. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%
Mert sok ember a saját lakására is igénytelen, akkor a közös életterünkre miért ne lenne? Plusz rendkívül nárcisztikus, individualista társadalom nőtte ki magát. Nem is kapcsolnak, hogy ezzel másoknak kellemetlenséget okoznak és esetleg más emberek is ott élnek, járnak-kelnek a dzsuva közepette.
2020. febr. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!