Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a helyes megszólítás?...

Mi a helyes megszólítás? Tisztelt őrnagy Úr! Tisztelt őrnagy Úrhölgy? Civilben? Tisztelt Kiss Mónika hölgy? Tisztelt Kiss Péter Úr?

Figyelt kérdés

2020. jan. 13. 18:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nagymamámat egy hivatalos levélben a

"Tisztelt Úrhölgy!" kifejezéssel szólították meg a minap

2022. febr. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy a nyelvművelők egy része manapság képzetlen etikett terén.

Az Úrhölgy igenis teljesen rendben van, diplomáciában is használják.

És az asszony adott esetben éppen hogy baromi nagy udvariatlanság,nem mindwn nő férjezett,ergo asszony, amikor megkaptam az első önkormányzati dicséretemet, végzős gimis voltam, nemzetközi sporteredményekért, igencsak zavart és bunkónak tartottam, hogy leasszonyoztak.

Ellenben az Úrhölgy kellemes is, semleges is, és tiszteletet sugároz, az a helyes. Még ha ezt sok komcsi ivadék ki is likvidálná a régies hangzása miatt.

Éljen minden ÚRHÖLGY és ÚR!

júl. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!