Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért hordják egyesek fordítva...

Miért hordják egyesek fordítva az órát?

Figyelt kérdés

Sok híres emberen láttam már, de a való életben is nem egy embernél láttam, esetleg ha itt is van olyan, aki így hordja elmondaná, hogy mi okból? Mert ez nem praktikus, és ha felteszem a kezem az asztalra, akkor összekarcolódna az óra.

Erre gondolok ( egyébként Wes Craven és Věra Chytilová, de nem ez a lényeg )



[link]



[link]



2020. jan. 8. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Én munkában hordom így. Verekedés közben jobban védett, mint a csukló külső oldalán.
2020. jan. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Megszokás, illetve az ún, okosórák egyik fajtája így működik. A valódi fordított az, ha a másik kezden viseled, mert pl. balkezes vagy.
2020. jan. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
A fordítva azt jelenti, hogy befelé néz a számlapja.
2020. jan. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Nekem néha elcsúszik. :D
2020. jan. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Nekik így kényelmes megnézni az időt, nem úgy ahogy nekünk, hogy kifacsarjuk a csuklónkat hogy lássuk az óra számlapját:D
2020. jan. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Számomra egyszerűen kényelmesebb így ránézni az órára, tenyérrel felfelé, mint befelé kitekerni a kezemet ha kíváncsi vagyok az időre.

A kezem pedig ha épp az asztalon van, miközben mondjuk olvasok, az alkarom éle van az asztal felületén, szóval a számlap így se, úgy se érintkezik vele.

2020. jan. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 TappancsMancs ***** válasza:
100%

A két kép erősen gyanús, hogy inkább lecsúsztak a karórák, mert nem teljesen feszesen vannak a karon. Ezzel együtt is érthető a kérdés azért, tudjuk, hogy vannak akik így, úgy, amúgy hordják, mert nekik úgy felel meg.


Inkább azt kérdezném rá - miért akkora dolog ez? Miért nem mindegy ki, hogy hordja a karóráját?


Szerintem is asztalon lévő karoknál össze tudna karcolódni, de lehet, hogy akik a csukló belső oldalán hordják, azok nem úgy teszik az asztalra a kezüket, vagy csak nem érdekli őket. Akkor nagy oka szerintem nincs, csak a "nekik így jobb" oka.

2020. jan. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen feltűnősködnek !
2020. jan. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
A katonáknál terjedt el, hogy amikor a fegyvert fogják akkor is lássák az időt.
2020. máj. 6. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!