Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vásárlás után a közértben...

Vásárlás után a közértben dolgozóknak vagy a vevőknek a feladata visszavinni a kosarat a helyére (részletek lent)?

Figyelt kérdés

Most az utóbbi időben lettem kicsit biztonytalan ebben.


Tehát van a közértekben egy hely a bejárat mellett, ahonnan elvehetsz kosarat. Majd, amikor végeztél a vásárlással és fizettél, van egy pult, ahova lerakhatod a vásárlékot, hogy kényelmesen elpakolj.


Nekem azt tanították kiskoromban, hogy vásárlás után, miután a pultnál elpakoltunk, vigyem vissza a kosarat onnan, ahonnan elvettem, mert az a vevő feladata. A mai napig visszaviszem (sőt van, hogy több kosarat is visszaviszek, mert zavaró, hogy nem tudunk tőlük rámolni, az útban vannak).


Viszont az eladók mindig megköszönik, mintha ez nem alap dolog lenne.


Illetve múltkor az egyik vevő és a biztonsági őr nagyon összeveszett, mert

az őr szerint a vevőknek kell visszavinni a kosarat, a vevő szerint meg az ott dolgozóknak.


Szóval, hivatalosan vásárlás után a közértben dolgozóknak vagy a vevőknek a feladata visszavinni a kosarat a helyére?


Tudom, nem egy nagy dolog, csak kíváncsi vagyok.


Előre is nagyon szépen köszönöm a választ!



2020. jan. 5. 19:04
1 2
 11/11 TappancsMancs ***** válasza:

Az, hogy a biztonsági őr menjen a rákba árkot ásni erősen eltúlzott és el is tér a kérdéstől, ledegradáló és szimpla mocskolódás.


Sajnos itt is a nem tisztázott munkaköri feladatokra vezethető vissza a nézeteltérés.


Vagy legyen kitéve tábla, hogy a vásárlóknak kell visszavinni a kosarakat és kocsikat a gyűjtőhelyükre, vagy tudja a biztonsági őr is, hogy az üzlet feladata. Ennyi! Semmi más!


Azért ez a megoldás, mert van ugye egy kérdés, hogy kinek a feladata a kosarakat a helyére vinni. Tehát a kérdést kell tisztázni és azt kell közölni a vásárlókkal és a dolgozókkal, hogy kinek a feladata.

2020. jan. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!