Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ez lehet indoka a kiközösítésnek?

Ez lehet indoka a kiközösítésnek?

Figyelt kérdés

Ha egy olyan közösségben, társaságban, ahol az a szokás, hogy mindenki köszön mindenkinek, akkor is ha amúgy nem ismeri, csak annyi, hogy a másik is tagja a közösségnek, ott kiközösíthetnek amiatt valakit, mert ezt a dolgot nem tartja be. Szóval csak azoknak köszön, akiket tényleg ismer, akikkel már tényleg beszélgetett is, vagy akik közelebb állnak hozzá.

Egy ilyen kis apróság lehet oka annak, hogy valakit teljesen kiközösítenek, nem közelednek felé, furcsán néznek rá, nem hajlandóak beszélgetni vele?


2019. dec. 12. 07:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bárkit bármiért ki lehet közösíteni. Amúgy én sem bírom, ha valaki, akivel egy "társaságba" tartozunk - mondjuk munkatárs vagy a gyerekeink osztálytársak - látványosan nem köszön. Az ilyen nagyon pökhendinek tűnik, és én sem feltétlen keresem ezek után a társaságát.

Ha zavar a többiek véleménye, tanulj meg viselkedni. Ha nem zavar, akkor mindegy.

2019. dec. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy társaság minden tagjának ILLIK köszönni!

Ha valaki ezt nem tartja be, nem kiközösítik, hanem ő közösíti ki magát a társasából.

Neked jól esne, ha valaki megkérdezné: "neked ilyen bunkó haverod van, hogy neked köszön, nekem nem, pedig olyan viszonyban vagyunk te meg én, min te és ő?"

2019. dec. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
lehet
2019. dec. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne csodálkozzon, ha ezért kiközösítik. Bár, ha tudják, hogy autista, akkor talán nem. Akkor esetleg azért közösítik ki, mert autista, és simán nem tud beilleszkedni.
2019. dec. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!