Az emberek miért mutogatnak beszéd közbe?
"A kutatások szerint a kommunikáció verbális elemei a közlések 35 %-át, míg a non-verbális kommunikáció elemei a közlések 65 %-át teszik ki."
Ezért lényeges a mutogatás. Én elég erősen gesztikulálok, talán túlságosan is, viszont valamilyen szinten mutogatni kell beszéd közben, hiszen baromi unalmassá válik a másik hallgatása, ha az csak mereven áll és mondja. Persze a legfontosabb, hogy a mutogatás és a mondanivaló szinkronban legyen egymással, különben nagyon zavaróan hat.
Próbáld ki, kapcsolj be egy filmet olyan nyelven amit nem vagy alig értesz- fordíts hátat a tévének és hallgasd, aztán halkítsd le és nézd a gesztikulációt. Melyikből fogsz többet megérteni?
A nonverbális elemek segítik a kommunikációt. Életben tartják a csatornát. Mondjuk a mindentudás egyetemét is hallgasd meg rádióban és nézd meg tévén. Melyiken alszol el hamarabb?
A másik pedig, hogy telefonon beszélsz és mutogatsz nem pont ugyanaz, mint a távirányító. Annó a BBC elnöke megkövetelte a RÁDIÓ bemondoktól, hogy öltönyben nyakkendőben illetve estélyi ruhában vezessék a BBC műsorát, mert szerinte érződőtt a bemondó hangján, hogy farmert visel vagy elegáns ruhát. Ugyanígy ha nem is látod, de akkor is érzed a gesztikulációt a telefonon keresztül.
És persze mentalitás dolga is, mert egy angolról nem tudom elképzelni, hogy gesztikulálna egy spanyolról meg azt nem hogy nem.
én is mutogatok és tökéletes a kommunikációm,mindenki megért és kellemes velem beszélgetni.
jobb, minthogy faképpel és mereven álljak a személy előtt és úgy meséljemel hangsúlytalansággal a tegnapi napom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!