Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tényleg azért nem vesznek fel...

Tényleg azért nem vesznek fel semmilyen munkahelyre, mert 25 fölöti nő vagyok?

Figyelt kérdés
A szakmámban sikeres vagyok, (31 éves grafikus), szabadúszóként, számlával, szerződéssel sokan szeretnek velem dolgozni . Kb 3-4 éve keresek egy rendes bejelentett állást, elsősorban a társaság miatt, mert már nem szeretek egyedül dolgozni. Az interjúig sokszor eljutottam, de nem vesznek föl sehova. Szerintetek ez tényleg a korom miatt van, attól félnek gyereket fogok szülni? Nagy multikhoz is jelentkeztem, és oda sem vettek föl. Külföldön más a helyzet?
2019. aug. 12. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos vannak ilyen cégek, bele is írják a korhatárt a hirdetésbe, pedig nem tehetnék.

(Ha 35 felett vagy az a baj, hogy már van - kiskorú - gyermeked, ha 45 felett, akkor már nem vagy dekoratív, ha 55 felett már nem jár úgy az agyad...)

2019. aug. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Engem felvettem 1 éven belül 3 helyre is, pedig én is elmúltam már 25
2019. aug. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%
Ez azt jelenti, hogy nem ismered a gyengéidet.
2019. aug. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Ezzel a korral nincs semmi baj. Több oka is lehet a dolognak.


Ha az interjúig eljutsz, nem is egyszer, hanem sokszor, akkor a cv-d az jó.


Tehát az interjún bukik el valami, az lehet bármi, nem vagy elég kedves és barátságos, például, vagy nem úgy öltözöl ahogy az adott céghez és álláshoz kellene.


A gyerek téma egy létező diszkrimináció és sajna pont HR-es nőket kényszerítenek a vezetőik ilyenre. De lehet burkolt ok, ha most mennél szülni, vagy ha még túl kicsik a gyerekek. Ilyenkor közöld valamilyen normális módon, hogy nagymama fog majd vigyázni rá, és nagyon várja is, vagy épp most is ő vigyáz rájuk. Vagy keress rá neten a témára, mert jól körbe van járva a téma.


Az interjún nem stimmelhet valami, talán a megnyilvánulásaid nem oda valóak, vagy talán elsőre túl közvetlen vagy és tolakodónak veszik. Az biztos, hogy az interjún kell keresned az okát, okait.

2019. aug. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!