Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Akinek van PhD-je az ki...

Akinek van PhD-je az ki szokta írni a Dr. -t a postaládájára?

Figyelt kérdés
Vagy egyéb helyekre kiírja, ha a személyiben is szerepel a Dr?

2019. aug. 6. 20:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
85%
Érdekes, hogy itt Svédországban senki sem írja ki. Sebész szomszédomat meg is kérdeztem, hogy miért nem ? Azt válaszolta, hogy az egy tudományos fokozat, a munkájában van rá szüksége, ott ki van írva. A postaládáját viszont a postás és esetleg a tejesember nézi, nekik nem kell tudniuk...
2019. aug. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
66%

Így van. Csak magyarországon megy ez a puccoskodás. Angliában sincs foglalkozás doktori cím. Csak doktornak említed az illetőt, de csak szóbeszédben. Meg nyilván rendelőre ki van írva az orvosoknak stb stb.


Viszont fentebb írták, hogy PhD-t kiírva sehol sem látott még valaki, és kiírni felvágás. Nos, azért gondolod így, mert nem olyan körökben mozogtál. Például Angliában tanulok egyetemen, és bizony úgy van kiírva az előadó neve mindenhol, (mondjuk a staff list-en) hogy Dr Xy PhD. Szóval meg van, hogy hol kell vagy hol érdemes használni. Az akadémiai életben nyilván feltünteti az ember a tudományos fokozatját. De ha írnál neki egy email-t, akkor pedig Doktorként szólítod meg, vagy a neve elé odaírod. Ha folyosón is leszólítod, akkor is Doktor. De ahol szükséges, oda a neved mögé írod. Névjegykártyát is láttam már PhD-val a név végén.

2019. aug. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
90%

A névjegykártyán, magyarul: "Dr. Gipsz Jakab"

A névjegykártyán, angolul: "Jakab Gipsz, PhD"

A postaládára nem írom ki, mert sok betőrő direkt erre utazik.

Az igazolványaimban benne van.

2019. aug. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
25%

Azt nem tudom ki pontozza le azért a PhD fokozattal rendelkezőket, mert nem használják a Dr-t?


Normális az ilyen ember?

2019. aug. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igazatok van abban, hogy jobb kerülni a feltűnősködést (akkor is, ha egyébként nem lenne felvágás) és másnak nincs kiírva a házban, úgyhogy jobban teszem, ha én sem írom ki.
2019. aug. 7. 16:42
 16/19 anonim ***** válasza:
77%
Ha a személyidben az van, és úgy címzik a leveleidet, akkor nem felvágás, sőt a postásnak segítség, hogy látja, hogy Dr.-ral kezdődik a levélen és a postaládán is a név. Aki ezt felvágásnak tartja, az meg egy irigy paraszt.
2019. aug. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
95%
Nekem a személyimben benne van a dr., de a postaládámra nem írtam ki, valahogy olyan nagyképűnek éreztem volna, meg irrelevánsnak.
2019. aug. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
29%
A személyi igazolvanyban egységesen DR szerepel, akar dr., akar Dr. PhD az illető. Én a Dr. XY PhD-t szerepeltetem az otthoni bejárati ajtomon, mert így hívnak. A postaládán azonban nem, de célszerű lenne a sok nagyzolo dr-t Dr-nek író foglalkozásdoktorocska miatt (nekem az is van, szóval mondhatom). A munkahelyeimen is nyilván fel van tüntetve.
2019. aug. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
A magyar helyesírási norma szerint a dr. alapvetően kisbetűs, függetlenül attól, hogy orvos, jogász, gyógyszerész, állatorvos stb., avagy PhD, DLA, CSc, DSc. Kiemelt helyzetben -- ilyen az irodaajtó, a postaláda, a névjegy -- lehet nagybetűs.
2019. aug. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!