Miért az angol a világnyelv, ha a mandarint többen beszélik?
A spanyolt is többen beszélik, de az angol lett a világnyelv, mert könnyű és tanulható.
Plusz nem az számít, hogy hány ember beszéli a nyelvet, hanem hogy hány helyen. Angolul elég sok országban beszélnek szerte a világon, mandarinul azért nem...
Mindegyik, de onnan indult, hogy a gyarmatosítások közben és után megmaradt és el is terjedt az angol. Ehhez jön hozzá feltehetően az USA is az angoljával és gazdasági erejével, hatalmával.
A világnyelv egyébként nem azt jelenti, hogy amelyiket a legtöbben beszélik az az első számú világnyelv, lásd a mandarin, hanem amit a nemzetközi kommunikációban használnak a legtöbben.
Egyszerűen a XVIII. szdtól a kb. 2. vh-ig Nagy Britannia volt a vezető hatalom a Földön, utána pedig (1945-től napjainkig) az USA.
Mindkét helyen angolul beszélnek. Ez azt jelenti, hogy a kereskedelem, a pénzügy, a hadászat, a tudomány, a popzene, a filmek és a vezető kultúra a világon alapvetően angol nyelvű, mivel pár évszázadon keresztül angol nyelvűek voltak a világ leghatalmasabb birodalmainak az urai.
Ez ugyanaz, mint korábban a római birodalomban. Latinul kb mindenki tudott valamennyire és a műveltebb embereknek kötelező volt, másként nem tudott boldogulni.
A Brit Birodalom miatt eleve fontos nyelv volt. De világnyelvvé az USA tette a II. világháború után. Hiába volt mondjuk a spanyoloknak is rengeteg gyarmatuk, nem a mit tudom én... uruguayi filmekről, uruguayi zenékről, az uruguayi találmányokról és a montevideoi tőzsdéről beszélt a fél világ, hanem Hollywoodról, a rock'n'rollról, a Windowsról és a Wall Streetről.
Ezen kívül könnyen könnyen meg lehet tanulni annyira, hogy el tudj cseverészni angolul.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!