Miért magyarul beszélünk, honnan ered ez a nyelv?
A nyelv az finnugor. Erről nem szokott vita lenni.
A genetika az meg mindenféle. Eleve egy átlag magyarnak jóval több szláv és germán (meg egy-egy tájegységen egyéb, pl. kun) őse van, mint ősmagyar (akármilyen genetikájúak is voltak az ősmagyarok).
Csontvázakról sosem fogjuk megtudni, milyen nyelven beszéltek. A nyelvünk és a genetikánk két különböző ágból származhat, nem példa nélküli a történelemben.
A honfoglaló magyarok kétségkívül magasabb társadalmi szinten voltak, mint az itt élő népek, ezért - bár a szlávoktól sok szót, elsősorban a földművelés szavait átvettek - mégis hódítóként alapvetően a saját nyelvüket megőrizték és mint uralkodó népesség, a meghódított népeket is "rávették" a nyelvük használatára. Szerintem ennyi a történet és nem több. Nem kell álmodozni, ha reális folyamatokat képzel el az ember, akkor egyszerű.
"A nyelv az finnugor. Erről nem szokott vita lenni."
Nem? Már jó ideje tisztázódott, hogy a Magyar nyelv Finn-Ugor eredete csak a Kádár rendszer párt-propagandája volt.
A nyelv az finnugor.
A genetikája a legelső magyaroknak ismeretlen (nem a honfoglalókról beszélek). Amit a honfoglalókról mondtál az viszont mem igaz. Több tanulmány is mutatja, hogy a honfoglalók nem voltak egységes nép. Sokat keveredtek türk népekkel. Akárhogy is, azt tudjuk (Neparaczki Endre és három honfoglalás kori lelőhelynek köszönhetően), hogy a honfoglalók 40% - a volt ázsiai származású, 50% - a európai és 10% - a Iráni. Ezt alátámasztják egyéb leletek is. Például honfoglaló magyar sírokból előkerült koponyák arcrekonstrukciói. Mind európai, mind euro-mongolid leleteket találtak, tiszta mongolid nem volt.
(euro-mongolid)
(europid)
(europid)
(euro-mongolid)
(europid)
(euro-mongolid)
#3, #4-nek:
Az összes európai nyelv között a Magyar az egyetlen, amely hozzájuk képest gyakorlatilag fordítva "beszél".
Ezalatt a ragok, toldalékok, és egyebek használatát értem. Már az is elég, ha csak a dátum-leírást vizsgálod.
Édeskevés ha néhány szavunk egyezik, de a nyelvtanunk tökéletesen eltérő! A Magyar nyelvnek semmi köze az európai nyelvekhez! Ezenkívűl megjegyezném, hogy a Magyar nyelv úgynevezett "éneklő" nyelv, azaz ugyanaz a mondat más hanglejtéssel mást jelent!
Erre például a Finnugor nyelvcsalád képtelen! Ez tipikus keleti vonás!
5 ös. Mondanál erre egy példát? Mert így nem tudom mit értessz ez alatt. Éneklő nyelv? Tudtommal egy mondat jelentését nem befolyásolja a hanglejtés a magyarban, legfeljebb a szórend, de nekem csak az anyanyelvem a magyar, úgyhogy lehet fogalmam sincs róla.
Ha a tonális nyelvekre gondolsz, akkor ez nem talált, ugyanis a magyar nem tonális. Tonális nyelv mondjuk a kínai, ahol egy szó két, vagy több egymástól független dolgot jelenthet, attól függően, hogy melyik magánhangzóra teszed a hangsúlyt.
Amúgy a következtetésed önmagában is alaptalan lenne. A lengyel az egyetlen szláv nyelv, ami nazális hangokat alkalmaz, mégis szláv és nem kínai.
#5, #6-nak:
Tedd kijelentő hangsúlyba az alábbi mondatot:
A fehér szín összetett szín.
Ezután tedd kérdő hangsúlyba.
Ugye nem akarod megmagyarázni, hogy a Magyar nyelv nem "tonális"?
Kazinczy forog a sírjában. Amit te elmondtál az nem tonalitás, hanem egyszerű kérdő, vagy kijelentő hangsúly, ez nem változtatja a mondat és a szavak jelentését, csak a mondat fajtáját. Ez jelölve van a momdat végi írásjel formájában, úgyhogy nem is jelöletlen. Az általad említett két mondat nem tér el jelentésében.
A tonalitásra példa az lenne, ha mondjuk lenne egy olyan szavunk, hogy "dabu", amit ha úgy mondassz, hogy "da-abu", akkor azt jelenti, hogy madár, ha meg úgy mondod, hogy "da^abu", akkor meg azt, hogy kecske.
Az angol sem lesz tonális mert tudom mondani, hogy "you!", vagy "you?".
Ez általános harmadik nyelvtan amúgy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!