Abbahagynád az angolozást, ha volna egy olyan nyelv, ami a nemzetközi világban NEM KEVÉSBÉ használható mint az angol és lényegesen könnyebb megtanulni?
Marad az angolozás.Természetesen a mai világban az angol teljesen nem kerülhető meg.De ne vigyük túlzásba.Én leírtam az ún min ang elvet. Eszerint az angoltanulás és angolhasználat a mindenkori kényszerű minimumot ne haladja meg.Csak annyira tanuljunk meg angolul, amennyire mindenképpen kell és csak akkor használjuk , amikor mindenképpen kell.
Sajnos sokan túlzásba viszik az angolozást.
Ezen kívül szükséges az ún angolkényszer minimalizálása.A világ minél több pontján és az élet minél több területén minél kevésbé kelljen angol és minél kevésbé legyen angol.
Szükségünk van egy olyan nyelvre, amely teljes értékű nyelv, bárki részéről egyszerűen elsajátítható és amely tudatos terjesztés , akár hivatalos állami propaganda által fel tudja venni a versenyt az angollal.Nagyon idilli esetben egy idő után akár az angol nyelvi fölény teljes és végleges bukásának is előidézője lehet.
Kirögöghetlek? xD "Min ang elv", még nevet is adtál neki, elképesztő xD
Nyelvet hogyan akarsz úgy tanulni, hohy a rendszeres gyakorlást és használatát a mindennapokban nemhogy forszírozod (ami alapvető feltétel), de gátolni próbálod? Ilyen hozzáállással soha nem fogsz jól megtanulni egy nyelven se.
Édrekes az is, ahogy az angol megbuktatását elképzeled.
Persze, majd a többmilliós országok, gazdasági nagyhatalmak összetöppednek és eltűnnek, azért, mert Magyarországon nyelvi analfabéta maradsz.
Ha egy könnyebb világnyelvet szeretnél: legyél eszperantista! A nézeteitek látomást egyezést mutatnak. Egyelőre a tapasztalat az azonban, hogy egy konstruált nyelv, legyen mégoly nagy is a támogatottsága, képtelen leváltani egy már rögzült, anyanyelvként létező természetes nyelvet. De az eszperantónak ennek ellenére komoly eredményei vannak az elfogadottságban, úgyhogy be tudsz szállni a terjesztésbe.
Már eszperantista lettem.Mi estas jam farigxinta esperantisto.
A min ang nem jelenti mindenki angoltudásának minimalizálását. Természetesen szükség van olyanokra, akik felsőfokon beszélik az angolt.
De pl. én csak annyira mélyedek bele az angolba, hogy szükség esetén megértsem amit kell angolul és megtudjam fogalmazni angolul, úgy, hogy meg lehessen érteni.Nem kell nyelvtanilag hibátlannak lennie.
Pl. I wrote helyett elég lehet annyi:I to write in the Past.
"Én leírtam az ún min ang elvet. Eszerint az angoltanulás és angolhasználat a mindenkori kényszerű minimumot ne haladja meg."
Ez érdekes elv, csak nem kivitelezhető. Elmégy mondjuk Angliába, akkor milyen szintű nyelvismeret az, ami még belefér a "mindenkori kényszerű minimum" kategóriába? Mert amennyivel a kisboltban még pont elboldogulsz, az bizony kevés ahhoz, hogy bankszámlát nyiss vagy elintézd a nyugdíjaddal kapcsolatos ügyeidet, vagy biztosítást köss az autóra. Ha viszont annyit tudsz, hogy ezeket is könnyedén elintézd, az meg már feleslegesen sok a kisboltba.
Szóval akkor mit is takar pontosabban ez a "mindenkori kényszerű minimum" meghatározás?
Csak annyian és csak azok tanuljanak angolul, akiknek feltétlen muszáj, ők is csak annyira tanulják meg az angolt, amennyire feltétlen muszáj és ők is a kisebb-nagyobb mértékű angoltudásukat csak akkor használják, amikor feltétlen muszáj.A min ang, a minimális angol.
Előnyös volna az angol leegyszerűsített változata, mint a Basic English.Elég (lenne) csak azt megismerni, magát az "eredeti" angol nyelvet nem kellene.Mérsékelhetné-ez az angolkényszert?Talán.
Egyébként az ideológiám a "világnyelviség"-aki ezt követi, az nem megy Angliába tanulni-dolgozni.
"Csak annyian és csak azok tanuljanak angolul, akiknek feltétlen muszáj, ők is csak annyira tanulják meg az angolt, amennyire feltétlen muszáj és ők is a kisebb-nagyobb mértékű angoltudásukat csak akkor használják, amikor feltétlen muszáj."
De ez miért is lenne jó? Nem inkább az lenne a normális, ha minél többen minél jobban beszélnének angolul (vagy bármely más nyelven)? Sőt, ezt továbbgondolva, a legtutibb az lenne, ha minden ember beszélne perfekt angolul, nem? Akkor mindenki könnyedén megértene mindenkit a világon, máris egy nagy csomó probléma nem is létezne. Vagy nem így gondolod?
Az emberiségnek olyan nyelvre van szüksége, ami-túl azon, hogy nyelvészetileg is a lehető legalkalmasabb erre a szerepre, vagyis lehetőség szerint mindenkinek a legkönnyebben megtanulható-nem első nyelv sehol,nem első nyelve senkinek, így elfogadható, hogy mindenütt második nyelv legyen, hogy mindenki második nyelve legyen.
A nemzetközi életben nemzeti nyelveket használni nem ajánlott, hiszen ez óhatatlanul együtt jár az adott nyelvű államok, nemzetek, kultúrák, emberek, előnyös, míg mások hátrányos helyzetével.
Az lenne szerinted a legtutibb, ha mind beszélnénk perfekt angolul?Akkor miért nem úgy neveljük az új nemzedéket, hogy már kisgyerekkoruktól csakis angol szót halljanak?
A világunk jelen angol nyelvűsége is egy torz és abnormális állapot, ami orvosolandó és talán orvosolható is.Én így mondom:
Napjainkban nagyobb tudományos szenzáció az egyszeregy angolul mint a világmindenség alapképlete bármely más nyelven.A nemzetközi életben inkább vehet részt egy Hitler angolul mint egy Platón, mint egy Einstein bármely más nyelven, inkább lehet fajgyűlölni, népirtani angolul mint világmegváltani, holtakat feltámasztani nem angolul.
Régebben hittem az angol diktatúrájának a majdani bukásában-ma már csak a majdani enyhülésében tudok hinni.
Lehet-e és lesz-e például az egyesült Nemzeteknek valaha is angolul nem tudó főtitkára?...
Angolul léptünk a Holdra,valószínűleg úgy fogunk a Marsra is de, a Vénuszra ,a Plútóra már nem ?...
Mindezekre a válaszom :talán.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!