Végzettség, képzettség, szakma, foglalkozás - mi a különbség ezen fogalmak között?
1: ezt tanulta, de nem biztos, hogy ez a munkája is.
2: ugyanez
3: ezzel foglalkozik, nem biztos, hogy tanulta is, lehet, hogy csak munka közben szedte fel. Általában nem értelmiségi munka.
4: amivel foglalkozik jelenleg, nem feltétlenül ez a végzettsége
1. Végzettség: amiből papírt szerzett valamilyen területen. Tehát "diplomás ...", "okleveles ..."
2. Képzettség: nem feltétlen jelent bizonyítványt. Ha magántanárnál tanult valamit, akkor lehet képzett, de attól még nem "végzett ...".
3. Szakma: az a terület, amelyen végzettsége/képzettsége van. Általában ezen a területen dolgozik.
4. Foglalkozás: konkrétan amit dolgozik.
Végzettség az terület, amiről papírod van, hogy elmagyarázták neked. Ebből nem következik, hogy tudod is. Továbbá egy rakás olyan terület van, ahol papírt adnak az elvégzett tanulmányokról.
Képzettség mindaz az ismeret, amit életed során valahogy megszereztél. Papírral, vagy anélkül, a lényeg, hogy amiben képzettséged van, ahhoz értesz is.
Szakma az emberi munkamegosztás minden olyan területe, amelyhez szükséges valamennyi képzettség. Így szakma a katonaság, a programozás és a könyvelés is, de a vendéglőben egy, szakmáját tekintve pincér szolgál fel neked.
Foglalkozás az a munkamegosztás során éppen művelt terület, amin ügyködöl, és ezért ellenértékként fizetnek.
Mind az összes az emberi munkamegosztásból adódó szerepeket írja körül, az egyik azt, miről van dokumentumod, a másik azt, amihez értesz, a harmadik maga a szerepkör (veled vagy nélküled), a negyedik pedig az a szerep, amit éppen cselekszel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!