A magyar nyelv milyennek hangzik a külföldieknek?
Kulfoldi barataim/ismeroseim (angol, nemet, amerikai, francia) tobbsege szerint szlavos hangzasu. Persze ha utana meg megszolalok oroszul vagy hallanak szlav beszedet, egybol visszavonjak ezt es maradnak a "nem tudjuk, mi ez, de tok erdekes" besorolasnal :)
Amugy altalaban az amcsik szerint minden, ami nem angol (esetleg spanyol vagy francia), az nemet vagy orosz, foleg ha az adott nyelv kicsit gyorsabb luktetesu.
"Már bajor, olasz, stb kutatók között is akadnak, akik alátámasztották, hogy a magyar ősnyelv"
Bibliográfiai adatokat kérek. Ki és hol publikálta ezt?
Kedves előző: először is sebtiben a magyar kutatók kapcsán, csak pár név:
Grandpierre Attila, csillagász, és magyarságkutató,
valamint édesapja:
Grandpierre K Endre, magyarságkutató:
grandpierre.hu
weboldalon találsz konkrét publikációkat tőlük, most hadd ne keresgessek neked azon belül, de többet is már elolvastam onnan tőlük. (Találsz ott csillagászati publikációkat is, tehát keresgélned kell a menükben.)
Borbola János, fogorvos és magyarságkutató:
borbolajanos.com
Borbola bebizonyította, hogy az egyiptomi hieroglifák a világon egyes egyedül csak a magyar nyelv segítségével olvashatóak, bő 20 évnyi kutatása alatt jutott el idáig.
A magyar nyelv tökéletesen lefedi az egyiptomi hieroglifákat nyelvtanilag és kiejtésre is. Eddig részben hibásan értelmezték az egyiptomi hieroglifákat.
Ennél fogva kikövetkeztethető -de pl Grandpierre-ék rengeteg TÁRGYI és logikai bizonyítéka alapján is-, hogy a magyar az egyik legősibb nyelv, pl a kelta mellett.
Pl az ógörög és a latin később keletkezett, a magyar, kelta stb hatására.
MOST PEDIG OLASZ ÉS BAJOR KUTATÓK, A MAGYAR NYELV ŐSISÉGÉRŐL:
Bajor kutató (ráadásul még csak
nem is hungarista, hanem germanista volt!! ennek ellenére logikai alapon, és tárgyi bizonyítékok által rájött, hogy a magyarság és a magyar nyelv az egyik legősibb a világon) :
Heribert Illig -vigyázat, HERIbert!-, német germanista, rendszeranalitikus:
"Illig az 1998-ban kiadott „Kitalált középkor” című munkájában azt állítja, hogy a 614 és 911 közötti mintegy 300 év „soha nem létezett”. Ezen állításnak messzemenő következményei vannak nemcsak az európai, hanem az iszlám történelmet illetően is, s emellett nagyon fontos magyar vonatkozásai is vannak."
"támogatják az elméletet - például Hans-Ulrich Niemitz, Christoph Marx, Angelika Müller, Uwe Topper, és Manfred Zeller"
____
A Illig-nek a kitalált középkor - elméletét azóta bizonyította a magyar Pap Gábor művészettörténész is, erről youtube.on még talán fent van a bizonyítása.
____
ETRUSZK-magyar nyelvrokonság:
Mario Alinei, olasz nyelvész, a nyelvföldrajz és dialektusok kutatója, az Utrechti Egyetem emeritus professzora:
Nem minden tekintetben korrekt az írása, de számos ponton bizonyítékokat használ, régészetieket is; ld youtube-on pl egy etruszk váza feliratát a MAI MAGYAR nyelv segítségével azonosítja (egyben az ősi székely rovásírás által, ami rúna néven átvettek az északiak, valamint az etruszkok is, némi módosulással az idők során), és bizonyítja,
hogy más nyelven nem olvasható:
"Mario Alinei (Torino, 1926. –) olasz nyelvész, a nyelvföldrajz és dialektusok kutatója, az Utrechti Egyetem emeritus professzora, ahol 1959 és 1987 között tanított."
Magyarul is megjelent műve:
Ősi kapocs: A magyar-etruszk nyelvrokonságról, Allprint kiadó, Budapest, 2005 ISBN 9789639575127
Az IMÉNT megadtam
pontos IRODALOMJEGYZÉKet.
Most pedig...
...TOVÁBBIAK
A MAGYAR NYELV rendkívüli ősisége kapcsán,
ITT MÁR CSUPÁN FELSOROLÁS SZERŰEN ÉRVEK, ÉS KUTATÓK:
A magyar nyelv ősnyelvi jellegét az alábbi négy tényező is mutatja, TÖBBEK KÖZÖTT:
-A)
Többszörösen agglutináló ("toldalékoló"), mégpedig egyedülállóan FRAKTÁLISAN, rekurzívan:
megszentségteleníthetetlenségeskedésességeitekért
-B)
Szinte csak az ősnyelvekre jellemző az, hogy rengeteg alapszó (alapszavaink ezrei) EGYMÁSBÓL LEVEZETHETŐEK - lásd elsősorban KISS DÉNES műfordítónak a youtube videóit, írásait, zseniálisan és hitelesen MAGYARáz, letisztultan mutatva a magyar nyelv ősi, minimum 40 ezer éves voltát! :)
-C)
A harmadik fő szempontra máris utaltam: MAGYARázó a nyelvünk:
fel+hő->felhő, elmagyarázza, hogyan keletkezik a felhő (HOPPÁ! :D)
magyar+áz -> magyaráz
a lovas eszközökre, szavakra Kiss Dénes százával tud sorolni magyarázó szavainkat, pl hogy logikusan miért SEBESen vágtat a ló, hiszen sebesre vágta a patáit ettől...
...nem sorolok több példát, ezrével van, gondolkozz, én van, h naponta rájövök újabbakra. :) A Kiss Dénes videók nagyon sokat mutatnak ebből!
-D)
Tudni kell, hogy a székely rovásírás eredetileg alig jelezte a magánhangzókat, mivel a magyar nyelv attól is ősi, hogy magánhangzók (magányosan hangzók!) nélkül is többnyire jól értjük, főleg az "e"-betűs szavainkat (bár nem feltétlen kell e-betűkkel legyen tele, akkor is általában értjük) :
"FKT LVLK HLLNK A FKRL" - nyilván tudod, mit írtam ide, mint mindenki. ;)
A sumér 52 nyelvtani alapszabályából 51 szabály azonos a magyarral. A szótövek 78 %-a alakban és jelentésben egyezik, a magyar is ragozó (agglutináló), mint a sumér.
Ősnyelv továbbá (a teljesség igénye nélkül) : az albán, a baszk, a kelta nyelvek, részben a török nyelvek, az ujgur (amely közeli rokona a magyarnak, de a tibeti, arámi stb is közeli).
______________________________________
A fentieken felül néhány további lényeges tényező:
- AD EGY:
A világ tele van ŐSMAGYAR földrajzi nevekkel... Csak sajnos idővel spanyolosították (D-Amerika), angolosították (pl Hawaii) ezeket... Stb...
De pl ott van Irán esete: ha megnézed a germánosított (angolosított, németesített) helységneveiket, láthatod, hogy mivel nem tudtak a germán kutatók magyarul, így 100-200 éve, amikor angol/német nyelv alapján értelmeztek iráni helységneveket, na meg amikor a sumer (azaz szkíta-magyar-hun-sumer) kultúra után kutattak, nem értették a magyar helységnév szavakat. Ezért kerültek a nemzetközi térképekre torz angolos, németes változatban az iráni helységnevek.
De pl Ur, és Uruk egyértelmű helységnevek... Vagy maga az országnév:
Irán(Y), Irán(t), Irán(ta)
- AD KETTŐ:
Még egyszer, mert idevágó: tudni kell, hogy a székely rovásírás eredetileg alig jelezte a magánhangzókat, mivel a magyar nyelv attól is ősi, hogy magánhangzók (magányosan hangzók!) nélkül is többnyire jól értjük, főleg az "e"-betűs szavainkat (bár nem feltétlen kell "e"-betűkkel legyen tele, akkor is általában értjük) :
"FKT LVLK HLLNK A FKRL" - nyilván tudod, mit írtam ide, mint mindenki. ;)
Valamint jobbról balra haladt eredetileg a székely rovásírás, ezt gyakran félreértették más népek, amikor átvették szavainkat. Tehát számos ifjabb nyelv (szláv, germán, latin nyelvek, maga a latin és a görög is ifjabb nyelv a magyarnál), tele van ellentétes irányban kiolvasandó (ős)magyar szavakkal, ill azok, bizonyos, ismétlődő szabály szerinti téves átvételével.
- AD HÁROM:
A magyar nyelv egyúttal "eszperente" is, ha tréfásan utalnék a rengeteg "e"-betűs szavunkra; ezt hadd ne részletezzem itt és most, kevésbé lényeges a téma szempontjából, bár ez se mellékes. (Ezen embernek nevezettek remélem nem kelletlenek eme rege ellenére. ;) )
- AD NÉGY:
A szavaink jó része költői nyelv, metaforikus, dallamos, ritmusos, és rengeteg más nyelv utánozható vele, hiszen ősnyelv! (Többek közt G.B.Shaw világhírű angol irodalmár is irigykedve elismeri a magyar nyelv nagyszerűségét, költői mivoltát, fraktális, ősi jellegét.)
- AD ÖT:
A magyar ősnyelvi jellegét tehát az is mutatja, h könnyedén utánozhatunk rengeteg féle, egymástól érezhetően eltérő hangzású nyelvet, pl az alábbi szójátékok, de most itt csak néháyn nyelv hangzását magyar szavakkal utánozva:
- Kínai nyelvek:
Kend csöcse kint csüng, csak odatekintsünk. ;)
- Japán:
Simike-kapó cuki Katika cumija a homokozóba'. ;)
Misike, hozol-e neki ideki valamit? ;)
- Német:
Ciripel a történés! Rommá zúzom a mérges alkatommal is!
(ZIriPPel a töRRRténéSCH! Rommá CÚÚÚJzoMM a méRRRgeSCH alkaTTommal iSCH!)
- Angol:
tájnyelvi magyarral főleg számos brit akcentus utánozható egész jól:
Vóutam még kint, oszt' joúl meg csúsztam!
(Vauth hum MACINTOSH yaul mac choose thumb!)
- Olasz:
Szemellenző- és akadálymentessé tevő csúszka. :D
Bennekavargó szellemi hatalma merengő! :)
(Rímel a fenti mondat elejéről a "bennekavargó" szó pl az alábbi olasz nevekre: Benito, Caravaggio.)
- Francia:
...és végül, de nem utolsó sorban Paul Verlaine, francia költő versét magyarra is lehet franciás hangzással fordítani. ;)
Tóth Árpád zseni fordítása:
( "CHANSON D'AUTOMNE" )
Ősz húrja zsong,
Jajong, busong
A tájon,
S ont monoton
Bút konokon
És fájón.
[...]
...mondja valaki ezek után, hogy a magyar nyelv nem költői, és hogy a magyar nyelvben nincs benne a rengeteg más nyelv... ;)
Persze akadémikus szemellemnző szerint a magyarok vettek át más népektől szavakat, holott valójában pont fordítva történt... többek között az utóbbi megállapítás is megtudható alternatív tudományos kutatásokból, többek között erről szól a jelen írásom számos, különböző megközelítése.
A magyar által más nyelvek utánzási lehetősége csupán egy halvány kiegészítő utalás erre, nem ez a döntő bizonyíték. De vajon melyik más nyelvről mondható még el -úgy mellékesen kérdem én-, hogy ennyire egymástól eltérő nyelvek dallama, hangzása utánozható vele...? ;)
A magyaron kívül nem sok más ilyen létezik... Kínait, franciát, olasz, angolt, és németet, meg japánt is egyúttal... Többek között.
_________________________
Olvasgathatsz mások utánajárásáról...
Egyesek szerint az alábbi, külföldi tudósok is a magyar nyelvet ősnyelvnek tartják, kutatásaik által:
"Broving véleménye a magyarról egzakt, lényeglátó és a komoly nyelvészek, történészek-
Götz,
Varga Zsigmond,
Varga Csaba,
Molnos Angela,
László Gyula,
Rawlinson,
Oppart,
Oppenheimer,
Shaw,
Szilveszter pápa,
Kiszely,
Kolozsváry-G.,
Broving- Czuczor-fogarasi- feketén fehéren tisztán bizonyítják, melyik nyelv ősi, melyik új, melyik változó, melyik egy tömbből faragott, amelyik -tekintve pl. azt, hogy az ősnyelvek közt számon tartott"
___
VÉGÜL, DE NEM UTOLSÓ SORBAN:
Ajánlom Kiss Dénes műfordítónk játékos, reális elemzéseit a magyar nyelvről, rákereshetsz a youtube-on. Csak úgy ráadásképpen.
Ő nem nyelvész, ezért csak mellékesen említem meg Kiss Dénest, ellenben kiválóan elemzi a magyar nyelvüket, annak ősi jegyeit, ezért érdemes a vonatkozó elemzéseit is figyelemmel követni. Arra keress rá magad, ha érdekel. ;-)
Kiss Dénes műfordító:
...TOVÁBBIAK,
jelen hozzászólásomban idézek egy civilt:
"a nyelvrokonság kapcsán ajánlom figyelmedbe Dr Padányi Vikor - Dentu-Magyaria 1963 c könyvét.
Antikváriumokban nem drága.
Itt csak összefoglalja a sumér-magyar nyelv közös vonásait, közös szókincsét és evolúcióját.
Rengeteg mai magyar szavunk onnan származik, elég jól leírja.
Pl:
Kaláka (Kál-ak-a) Kál = elsőszülött, erős (fizikai teljesítményre is használják), -ak mint a mai magyar rag, csinálok valamit.
Sárkány = Szir - féreg, szörny; Kan/Kán - farok (innen a Kán méltóság név, a lófarkas zászlók stb).
Boszorkány = itt a Bo az sötét/fekete, a többi a sárkány analógiáján
Kolbász = a fenti Kal szógyök, bász pedig izé, basz, azaz tölteni/dugni (ez az ujgurban is stimmel)
Ha érdekes a téma, írok később pár példát, komolyabb mondatokat is, de már látszik, hogy durván mélyre mennek a gyökereink."
Még a kedves 11-esre is reagálok,
idézem őt:
"Kulfoldi barataim/ismeroseim (angol, nemet, amerikai, francia) tobbsege szerint szlavos hangzasu. Persze ha utana meg megszolalok oroszul vagy hallanak szlav beszedet, egybol visszavonjak [...]"
Nos, sajnos a világban sokan keverik a szezont a fazonnal, ráadásul a szláv népeket és nyelveiket egymással...
SZLÁV ÉS SZLÁV NYELV: TELJESEN MÁS HANGZÁSÚ!
Mi sem nyilvánvalóbb, hogy a középdélszláv dianyelv, tehát amelyet korábban "szerb-horvátként" aposztrofáltak, hangzásában pl az oroszhoz mérve
ég és föld...
Az orosz kb mint aki bevodkázott -elnézést, ez csak egy hasonlat, figyeld meg a moszkvai akcentust: "müVVVÍÍÍZSENYI, prrrDDDÁKSZKÁjá blüVÓÓÓÓJnyik CSRRnovszkájá..."... (Csak halandzsa volt, bár ezt írásban nem lehet visszaadni; amúgy tanultam orosz, de most ez mellékes, nem fogok itt orosz szavakat sorolni, mert nincs most szerepe.)
Szóval az orosz nagyon "tekeri" a hangzóit.
Ehhez képest a szerb és a horvát OLASZOS beütésű szláv nyelvek, és a magyar sztenderhez hasonlóan mentesek a diftongusoktól (kettős magánhangzóktól), de még csak
nem is "tekerik" a kiejtést, mint az oroszok...
____
A szláv NÉP kapcsán:
A szlávok minden bizonnyal szolgák, mesterséges a nyelvük. Slavus=szolga.
(A "szlává"="szó", szláv szóra visszavezetés elmélete mára megdőlt.)
Vigyázat! A ma szlávul beszélő jelentékenyebb lakosságszámú országokból csak kettő, amelyek szlávnak nevezett népek, és ők se népek eredetileg, hanem szolgák, azaz erdetileg slavusok:
orosz, szerb.
NEM rasszizmus ez, hanem történelmi kutatás eredménye. Sokan keveredtek azóta velük, de mi magyarok alig.
Tehát aki ma orosz, az már esélyesen más népekkel is jelentékenyen keveredett, ahogy a szerbek is.
A szerb EREDETI népzenéket elég jól ismerem, és zseniálisak! Bár nem tőlük erednek teljesen, de akkor is elismerem őket. Vannak remek orosz művészek is! De idővel, keveredések is belejátszottak.
A GENETIKA HATÁSA MINIMÁLIS! Ezt tartsuk szem előtt.
Ráadásul az egyén a lényeg. NEM vagyok nacionalista, se rasszista, ezt is tudnod kell.
Lásd még a történelmi hazugságok leleplezéséről:
Pap Gábor művészettörténész előadását, kétszer egy óra:
-1. rész [link]
-2. rész [link]
Pap Gábor egy 24 perces leleplező előadása az akadémikus hazugságokról:
Kedves 12-es, kielégítő volt a többszörös válaszom? :) További információkért, kérlek,
ne fáradj az mta-hoz.
Köszönöm szíves megértésedet. :)
(A kedves mta elégítse ki.)
(...a többséget továbbra is.)
:-)
...de ha már a szláv népek előkerültek a kedves 11-es jóvoltából, épp csak RÖVIDEN néhány, ma szlávnak hitt nép, akik alig keveredtek szlávokkal, és a politikusaik mossák az agyukat szegényeknek, elhitetve velük, hogy ők szlávok:
Bolgár nép:
elsősorban egy bizonyos török törzsbeliek, illetve a trákok keverékeiknek leszármazottai. Nyelvüket felváltotta az ószláv nyelv, majd az sajátos hangzásúvá alakult.
Horvát, ukrán, lengyel:
nagyrészt magyar genetikájúak,
a horvátok turáni nép részben, hiszen részben magyar nép.
Lengyel: összetett kérdés, Lengyelországban lemkók is élnek, és gurálok szintén, akik máig vallják, hogy minden lényeges tudásukat a székely magyaroktól szerezték.
Szlovák:
a nyelvük mesterséges mivolta tény, pár száz éve egy STUR nevű illető alkotta a csehből, egyes magyar szavak hozzáadásával, cseh hangzásra és végződésre alakítva.
Szlovák nép eredetileg nem létezik, e nép és nyelv is mesterséges. Ők magyarok, némi szláv keveredéssel.
...csak azért szemezgettem a szlávság témából is, hátha valaki belekötve a szlávokkal kapcsolatos hozzászólásomba, hogy mégis miért csak a szerbek és oroszok a két mai nagy lélekszámú szláv nép...
Hát ezért...
;)
A többi idevágó, félremagyarázott népet nem sorolom, ma épp elég hosszan írtam. :)
A cseh-morvákat stb stb, hadd ne soroljam...
(Pontosabban összeválogattam eddigi, vonatkozó írásaimat.)
Istenem, lodd mar le magad...mellesleg az egvilagon a turo nem kerte, hogy elemezd az en valaszomat. En, veled ellentetben a kerdesre valaszoltam.
Egyebkent abban igazad van, hogy a magyar osi nyelv, de az mar tobb, mint nevetseges, hogy az osszes tobbi belole szarmazik eszerint a sok zagyvasag szerint, amit itt idehoztal. Szep elmelet lenne, de sajnos nem igaz, mint ahogyan azt a tudosok (nehany elvetemult kivetelevel) mar igen regota bebizonyitottak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!