Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire elterjedt a francia...

Mennyire elterjedt a francia nyelv európában?

Figyelt kérdés
Most megyek gimnáziumba és franciát szeretném második nyelvnek. Mennyire elterjedt és milyen lehetőségeim lehetnek majd a franciával?
2017. ápr. 23. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:
35%

Egyedül Franciaországban beszélik, meg valamennyire Belgiumban. (Meg talán Andorrában.)


Afrikában is elterjedt, de most Európáról van szó.

Sajnos ennek a nyelvnek a hasznát leginkább csak Franciában veszed hasznát. Tehát ha elmész valahova nyaralni is, például Németbe, akkor nem veszed annyi hasznát a franciának, mint például az angolnak..


Ha teheted akkor inkább az angolt nyomd meg nagyon. Szerintem európában még a németnek is több haszna van. Szóval franciát tenyleg csak franciában fogod tudni kihasználni..

Ez az én szerény véleményem, lepontozók kerüljenek.

2017. ápr. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
#1: Svajcban biztosan csak veletlenul az egyik hivatalos nyelv. Meg Luxemburgban, meg Belgiumban, Andorraban, Monacoban, hogy a ~66 millio franciat meg se emlitsuk. Kanadarol (igen, tudom, az mar nem Europa) mar nem is beszelve, ahol szinten hivatalos nyelv...
2017. ápr. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Ha az első angol akkor a másodiknak teljesen rendben van a francia nyelv, sőt. Sokan beszélik, Európában és az Arab világban is. Egy arab ismerősöm (orvos) anyanyelvi szinten beszéli és nagyon szép nyelv szerintem. Csak nehéz sajnos :-(
2017. ápr. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

Ez attól függ, hogy milyen területen, illetve pozícióban szeretnél elhelyezkedni. Valahol egyáltalán nem tudod hasznosítani, van ahol előnyös lehet, mert viszonylag sok olyan cég van, ahol szükség lehet franciául beszélő kapcsolattartóra.

Angol, német mindenhova kell, franciát én csak annak ajánlanám, aki szándékozik több latin nyelvet is tanulni. Biztos van olyan zsíros állás, ahova kell a francia, de általánosságban nem igazán elvárás a francia nyelvtudás.

2017. ápr. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#2 Akkor is. Ha nem tervez egyik országba se menni, akkor nem kezd semmit a franciával.
2017. ápr. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!