Egy szlovák ért valamit az orosz nyelvből, vagy itt már túl nagy átfedés van a szláv nyelveken belül is?
Nyilván egy magasabb színvonalú beszélgetés akadozna, problémákba ütközne, sok lenne a félreértés. De azért olyan nagyon alapvető szinten az a két nyelv ma is egy nyelv még.
Pont a szlovákról nem mernék nyilatkozni, mert nem igazán ismerem, de más hasonló távolságú nyelveknél láttam már, mit kezdenek egymással a beszélői. Ért-e valamit? Nem valamit, hanem rendkívül sokat megért a másikból, tudja körülbelül miről beszél, de sokszor nem áll össze neki, hogy pontosan mit is akar vele, azt-e vagy az ellenkezőjét. Ő adja nekem, vagy én adjak neki, vagy valaki mások valamit, és nem is azt, hanem valami mást... szóval rengeteg a félreértés. És sok az olyan szakasz, amit nem értesz. Olyan ez, mint amikor az ember rosszul hall, és mondatfoszlányokból kell kikövetkeztetnie, miről is beszél a másik. Egyébként ilyen közeli nyelvek beszélői egy gyorstalpalóval sokat javíthatnak egymás megértésén, ami főleg első hallásra nehézkes, később gyorsan javul. Az oroszok biztos nem foglalkoznak pont a szlovákkal, de azt nem hiszem el, hogy egy szlovák még soha életében ne kapcsolt volna orosz nyelvű adásra, illetve az idősebbeknek eleve kötelező nyelv volt az iskolában. Tehát valamiféle ismeretük csak-csak akad az orosz irányába.
Kérdező, ne keverd a nyelvet az országgal, néppel. Olyan agymosás van a világon 1-2 ezer év óta, hogy el se hiszed...
Ma a jelentősebb lélekszámmal bíró népek közül csak kettő szláv nép létezik: orosz, és szerb, bár utóbbi már kissé kevert, főleg romákkal.
A horvát, ukrán és lengyel genetika nagyrészt magyar, a csehek nagy részt morvák, a bolgárok egy török törzs és a trákok kereszteződése, a szlovákok morva és cseh törzsek, valamint magyarok keveredése, nyelvük mesterséges nyelv, a cseh és magyar ötvözete, Lengyelországban élnek kisebbségek is, pl lemkók és gurálok, akik még tudatában vannak, hogy ők IS a székelyektől kapták a kultúrájukat, de sajnos az p nyelvük is már elszlávosodott.
Nem létezett soha szláv birodalom.
A Karoling dinasztia se létezett egyébként, a történelmet durván hamisítják, a hivatalos történelem 80%-a úgy hazugság, ahogy van.
Alternatív kutatások bizonyítják, ha érdekel, adok nevet.
Nem csoda, hogy pl hangzása a délszláv nyelvek és az orosz: ég és föld. Csak nyelvtanban és szókészletben akadnak közös pontok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!