Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Haburc/haburcos ember. Ti...

Haburc/haburcos ember. Ti értitek ezt a szót? Én nekem evidens a jelentése és teljesen alap szónak gondoltam, de magyar tanáraim se értették. Kivéve egy embert és a családomat. Debreceni vagyok, ugyhogy még a falusi létre se lehet nagyon ráfognixd

Figyelt kérdés

2017. márc. 7. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Soha nem hallottam. Valamilyen tájszólás lehet.
2017. márc. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs mit jelent.

Hajdúsági vagyok, közel egy évtizede pedig Budapesten élek ebből 5 év koli is volt szóval sok érdekes emberrel és szóval megismerkedtem az ország minden tájáról.

Onnantól kezdve, hogy képes vagy azt leírni, hogy "én nekem" szerintem nem te vagy az etalon és célszerű alkalmazkondod, nem pedig meglepődni, hogy mások nem úgy használják a nyelvet, ahogy te..

Megjegyzem Debrecen és környékének van elég sok "tájszólása", ami csak a régióra jellemző, tehát ez nem falusi-nemfalusi kérdés, de az ország többi részén nem értenék a jelentését vagy nem lenne konszenzus, hogy azt a szót megfelelően használjuk-e.

Természetesen minden "tájszólás" az élő nyelv része, így helyes, de ez nem jelenti azt, hogy irodalmi szövegkörnyezetben is ajánlatos használni.

2017. márc. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Db-i vagyok én is, de a fenti szót sosem hallottam eddig.
2017. márc. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
NEm, ez teljesen ismeretlen szó (Söt a neten sem találtam meg)
2017. márc. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, elárulod nekünk, hogy mit jelent a "haburc" szó? Kérlek!
2017. márc. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezeket ismerem: "habókos" és "habarcs". Nem hoztad össze a kettőt?
2017. márc. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Há, további 3 embert találtam, aki ismeri!:D

Olyan kapkodós, hebehurgya emberekre használatos.

Nem sértő szó, sokkal inkább kedveskedő. Remélem érthető:)

2. Válaszoló: igen, később én is láttam azt az "én nekem"-t, de ez a többszöri átírás miatt maradhatott benne.

2017. márc. 11. 18:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Kösz, hogy megírtad.
2017. márc. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!