Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan lehet könnyen és...

Hogyan lehet könnyen és gyorsan megtanulni a német szavakat?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 24. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
kimész német nyelvterületre 2-3 hónapra
2010. ápr. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor találkozol egy új német szóval, az első dolgod az legyen, hogy találj ki valamit, amiről meg tudod jegyezni. Az lehet a kezdő szótag, egy anyanyelvi szó, bármi.

Pl.: "das Feld" szót a "föld"-ről lehet megjegyezni, a "die Schnecke" (csiga) a "schmecken" (ízleni)igéről, stb. Biztos jól működik a fantáziád.

És amikor ismét szükséged lesz a szóra, és nem jut azonnal eszedbe, egyszerűen gondolkodsz azon, hogy miről is jegyezted meg. Valószínűleg eszedbe fog jutni. De ha ilyen kapcsolatot nem építettél ki, akkor - ha a szó nem jut eszedbe, nincs min gondolkodnod, egyszerűen reménytelen a helyzet. Amikor a szót már tudod, úgyis elfelejted azt, amiről megjegyezted, és nem terheli tovább az agyadat.

A szavakat állandóan ismételni kell. DE: nem úgy, hogy először elolvasom németül, aztán utána újra "kikérdezem magamat".

A helyes az, hogy először töröd a fejecskédet, és ha már reménytelen, hogy eszedbe jusson, csak akkor nézd meg. Meglátod, hogy mindig rövidebb ideig kell rajta gondolkodnod, és a végén már azonnal eszedbe jut. Hogy viccesen mondjam: a "vezeték egyre rövidül".

És még egy dolog. Ha a szavakat csak magyarról németre tanulod meg, németről magyarra nem, akkor egy német szövegben azt fogod gondolni, milyen ismerős ez a szó, de "nem ugrik be" a jelentése.

Azért olyan nagyon könnyen és gyorsan ez nem megy. Elhatározás kérdése, például minden nap megtanulsz 20 szót, a legutolsó 60-at mindig átismétled, szerintem ez eredményre fog vezetni.

Eredményes tanulást kívánok: Suzana Guoth

2010. ápr. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Annyit javaslok, ha esetleg a névelőkkel vesződnél: 3.-tól 8-ig tanultam németet, le se sz*rtam, a névelőket meg se próbáltam megjegyezni, de nem is nagyon tudtam. Gimiben újra elkezdtem és a következőképp tanulom: a szótárfüzetemet vízszintesen három szintre osztom, minden oldalt, der die és das. Így pedig megy, mint a karikacsapás, mert mindig vissza tudok emlékezni, hogy milyen magasságba írtam az adott szót. Ha vizuális típus vagy, mindenképp próbáld ki.

És a wikipédián fenn vannak a névelőszabályok, ami szintén baromi hasznos.

2010. ápr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A háromfelé osztás nagyon tetszik. Szerintem ez egy igazán eredeti ötlet! Még függőlegesen is el tudom képzelni. Mondjuk kívül a "der", középen a "die" és belül a "das".

A tanítványaimnak feltétlenül javasolni fogom.

Üdvözlettel: Suzana Guoth

2010. ápr. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Vedd a szó hangalakját, egy képet, ami eszedbe jut, ha kimondod a szót, és kösd össze valahogy a kettőt, pl. találj ki köré egy egymondatos sztorit. Én spanyolt tanulok, egy ideje ezzel a módszerrel tanulom a szavakat, szerintem hatékony - amit így tanultam meg, még mindig megvan. :) Mondok egy példát:


Szóval, a szó ,,velero", vagyis vitorlás(hajó). Mivel a spanyolok sokszor b-nek ejtik a v-t, a szó első szótagja lehet ,,bel", vagyis ,,bél", mondjuk (erre hasonlít), az ,,ero" pedig mint az angol ,,air". Erről az jutott eszembe, hogy van egy hatalmas égi fenék, aki a beléből kiengedi a ,,szelet" (ami nem ugyanaz ugyan, mint az air, de arra asszociáltam), ami olyan erős, hogy a vitorláshajót messzire fújja a tengeren... Benne volt a szó jelentése, ahogy hangzik, illetve egy kicsit gusztustalan sztori, amiről meg lehet jegyezni. Ha álmomból vernek fel, akkor is tudom, hogy velero=vitorlás hajó. :D Minél morbidabb a sztori, annál könnyebben meg lehet jegyezni. (Bár ez személyiségenként eltérő - van, akinek nem jön be.) Persze, elvont fogalmaknál ez nehezebb, illetve amikor egy szónak második, harmadik, x-edik jelentését kell megjegyezni, de biztos ki lehet találni arra is valamit.

2010. ápr. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
kommensiehirtelen
2010. ápr. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én előbb tanultam angolt, majd csak sokkal később németet, ami nehezebb is volt. Mindkét esetben tanuláskor egyszer a német majd a magyar rész takartam le a szózár füzetben. Így felmondtam az egészet. Ha a szótár füzet teljes oldalát már tudtam fejből, akkor papírra kiírtam ismét, a fenti módszerrel. Így leellenőriztem a helyesírást is. Ha ez is OK volt, akkor minden szóval írtam 10-10 mondatot. Ill. sokat segítettek a képes szótárak is. Ahol a képhez hozzá tudod kapcsolni a szót. Így 1.5 év alatt eljutottam németből a középfokú nyelvvizsgáig, pedig amikor kezdtem, még azt sem tudtam mi az a der/die/das. Napi kb. 1-2 óra tanulás kell ehhez az intenzív tempóhoz.
2010. ápr. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Igen, nekem is a német névelők megtanulásával van a problémám. Megpróbálom alkalmazni az itt leírtakat.
2010. júl. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kimész németországba és ott maradsz 5-6 hónapig. Amikor visszajössz folyamatosan tanulod amiket tudsz vagy mész megint egy rövid időre németországba, hogy ne felejtsd el.
2010. okt. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!