Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Német tételek? Hogy tudom...

Német tételek? Hogy tudom őket megtanulni?

Figyelt kérdés
van egy csomó német tétel és beszélni kell bizonyos dolgokról de egyszerűen csak magolni tudom de így meg nem nagyon jut eszembe amikor felelek. Nincs vmi jó tipp hogyan lehetne könnyedén megtanulni mert nagy bajban vagyok. Egy tétel kb egy oldal és van 20. :S Segítsetek tippekkel!
2011. jan. 26. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Tanulj először is meg németül és akkor menni fog.
2011. jan. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először a szavakat tanuld meg, utána már majd tudsz beszélni az adott tételről. De a lényeg a felelésnél hogy folyamatosan beszélj, még ha nem is jó teljesen nyelvtanilag. Azt tudod milyen szakos lesz a vizsgaelnök? nekünk hál istennek angolul tudott csak. :)
2011. jan. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez így igaz, azért egy kicsit tudni kell a nyelvtant is, meg a szavakat is. De az én tanítványaimnál észrevettem, hogy németül tanulták meg a szöveget, és sokszor, amikor elakadtak, nem tudták magyarul sem folytatni. Tehát nem tudták, mi következik, mit kellene mondani. Így már két probléma tevődik össze: mit, és hogyan. Ezért azt javasolom Neked (is), hogy első lépésben tanuld meg magyarul folyamatosan kifejteni a témát. Akkor már sokkal könnyebb lesz németül is megtanulni. Azért egy rossz hírem van: az idegen nyelvek tanulásánál a szószerinti tanulásnak is megvan a helye, a szerepe, nem hagyható ki teljesen. Észrevétlenül javítja a beszédkészséget. Mindig azzal kezd a tételt, ami legjobban tetszik abban a témában. Azt az egy bekezdést tanuld meg nagyon jól. Utána már úgyis bele fognak kérdezni, és csak a kérdésekre kell válaszolnod. A vizsgán pedig nagyon fontos az első benyomás. Amikor valaki elkezdi okosan, folyamatosan kifejteni a témát, azt a benyomást kelti a vizsgáztatóban, hogy ezt úgyis tökéletesen el tudja mondani, és leállítja a felelést, feltesz egy-két kérdést, és ötös-:).

Üdvözöl: Suzana Guoth

2011. jan. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
én úgytudtam a legjobban megtanulni,hogy leírtam egy papírra,és mikor írtam,közben hangosan mondtam. ;)
2011. jan. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!