Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy kell kiejteni az angol...

Hogy kell kiejteni az angol "wolf" szót?

Figyelt kérdés

"vulf" vagy "volf"

szerintem a vulf a helyes de a köztudatban hibásan volfnak mondják.tudnátok valami bizonyítékot mutatni hogy igazábol vulfnak kell kiejteni?


2010. ápr. 19. 19:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
41%
fonetikai jelek értelmezése: [link]
2010. ápr. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
hova jársz suliba?:D mert én is
2010. ápr. 19. 19:28
 13/22 anonim ***** válasza:
és milyen angolul kell? amerikai, kanadai, brit, ausztrál ?
2010. ápr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
ami álltalános szoval ilyen bbc angol(tudod amit a bbcben beszélnek, amit tanitanak)
2010. ápr. 19. 19:29
 15/22 anonim ***** válasza:
angol irodalmi nyelv? akkor amit linkeltem feljebb o-u közt, de o-hoz közelebbi hang
2010. ápr. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
70%

Jól tudod. Minden szótárban ott a bizonyíték, ez a fonetikai átírása (remélem, látható lesz): wʊlf. A magánhangzó jele a rövid u-t jelenti. Internetes szótárakat is találhatsz, írd be, hogy "wolf English pronunciation" (azért kell az "English", mert hollandul, németül is van ez a szó), csak vigyázz, mert a kiejtés átírására használt jelek szótárról szótárra különböznek. De minden nyomtatott szótárban is megtalálod. A jelmagyarázatnál ott lesz, hogy az a hang a rövid u.

Néhány dialektusban az l-t szinte teljesen elnyelik, gyakorlatilag "woof"-nak mondják, de azért ez nem a sztenderd.

És persze kiejtésben nem v az a w, de ezt biztos tudod :)

2010. ápr. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
tudsz olyan hangot ejteni ami az o és az u között van? mert ez olyasmi. bár én o-val ejtem teljesen. ez nem akkora probléma.
2010. ápr. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Attól hangzik o-szerűnek (mintha wuofot mondanánk), mert az l sokkal lágyabb, mint a magyarban, nem elöl képezzük, hanem hátrébb, próbálgassátok, rögtön kijön ez a félig o hang a helyén. De a w után u-val indít a kiejtés.
2010. ápr. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy a "wolf" szóban pontosan ugyanaz a magánhangzó van, mint a "pull" szóban. Hogy ez pontosan hogy hangzik, az már akcentustól függ. De mindenképpen olyan, mint a "pull", és nem olyan, mint az "all" vagy a "goal" vagy a "doll" magánhangzója.
2010. ápr. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
njszki ba járok :)
2010. ápr. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!